Shpallet ‘Ikona e Vitit’, emocionuar Jennifer Lopez mban fjalim frymëzues për femrat

  • G.G /
  • 16 nëntor 2020 - 09:58
Shpallet ‘Ikona e Vitit’, emocionuar Jennifer Lopez mban fjalim frymëzues për femrat

Të dielën, 51 vjeçarja, u emërua “Ikona e Popullit” në vitin 2020 gjatë E! People Choice Awards dhe u prezantua me nder nga Armie Hammer.

Ajo mori nderin për të festuar punën e saj gjatë karrierës së saj dekada, nga interpretimi në shfaqjen e gjysmës së kohës në Super Boel 2020 në fillim të këtij viti në fillimin e karrierës së saj duke portretizuar Selena Quintanilla në filmin biologjik të vitit 1997 Selena .

Para fjalës së saj të pranimit, ylli u befasua me video mesazhe nga Renee Zellweger dhe Nicole Kidman, të cilat e përgëzuan për çmimin e fituar.

Këngëtarja foli për arritjet e saj dhe karrierën e saj dhe se mes vështirësive, ajo ia ka dalë me dashurinë dhe mbështetjen e familjes dhe fansave të saj.

"Oh, kjo nuk qenka shaka? Unë dua të them, para vitit 2020 ne ishim të fiksuar për të fituar këtë çmim ose për t'u nominuar për këtë çmim. Por jo këtë vit. Ky vit ishte niveli i shkëlqyeshëm.

Kjo na tregoi se çfarë kishte rëndësi, çfarë jo. Dhe për mua, përforcoi atë që kishte më shumë rëndësi: Njerëz, të gjithë ne, së bashku. Duke ndihmuar njëri-tjetrin, duke dashur njëri-tjetrin, duke qenë të mirë me njëri-tjetrin. Dhe rëndësia e kësaj lidhje, është ajo e prekjes njerëzore. Kam kuptuar se kjo është ajo për të cilën unë përpiqem në gjithçka që bëj. Për të arritur njerëzit, për të prekur njerëzit. Unë besoj se kjo është ajo që ne të gjithë duam, ato përvoja të përbashkëta për të ditur se ne nuk jemi vetëm në këtë. Besimi juaj tek unë, më motivon të vazhdoj dhe ndonjëherë kur jam e lodhur, siç kemi qenë shumë prej nesh këtë vit, janë familja ime, miqtë, fëmijët dhe fansat e mi, ju që më keni ngritur kur nuk mund të ngrihesha.

Ju e dini që unë i qasem karrierës sime, ashtu si i afrohem jetës time. Unë drejtoj me jetën, gjithmonë përpiqem të flas të vërtetën kur tregoj histori, këndoj këngë. E bëj këtë me qëllim që të sjell pak lumturi, duke krijuar bukuri dhe duke frymëzuar të tjerët të bëjnë të njëjtën gjë. Nga të qenit një vajzë e vogël në Bronx, New York dhe të kesh privilegjin të performosh në disa nga skenat më të mëdha në botë, dhe madje edhe në “Super Bowl” në fillim të këtij viti, kjo ishte një arritje gjigande! Kam parë dhe mësuar shumë dhe akoma jam duke mësuar.”

(Kosova Sot Online)