Shpallet aktori më i pëlqyer turk i vitit 2020, ja kush renditet në vendin e parë

  • G.G /
  • 08 janar 2021 - 11:17
Shpallet aktori më i pëlqyer turk i vitit 2020, ja kush renditet në vendin e parë

Janë shpallur 10 aktorët më të pëlqyer turk të vitit 2020 dhe vendin e parë e mban Can Yaman, aktori me origjinë shqiptare, por që fama e tij ka shkuar deri në SHBA. 

Në vend të dytë është Engin Akyurek, në të tretin Kerem Bursin, në të katërtin Alp Navruz dhe në të pestin Ibrahim Çelikkol.

Rezultati është gjeneruar nga votat e ndjekësve dhe fakti sa këta aktorët janë të komentuar në rrjete sociale, media, forume etj.

 Në listë janë edhe aktorët Akin Akinozu, Cihangir Ceyhan, Aras Bulut Iynemli, Uraz Kaygilaroglu dhe Murat.

(Kosova Sot Online)