“Mos gjykoni njerëzit pa ditur historinë”- Enca Haxhia zbulon se ka shtuar në peshë dhe arsyeja është… Ja çfarë thotë për operacionet plastike

  • G.G /
  • 08 March 2021 - 11:16
“Mos gjykoni njerëzit pa ditur historinë”- Enca Haxhia zbulon se ka shtuar në peshë dhe arsyeja është… Ja çfarë thotë për operacionet plastike

Vitin e kaluar, Enca Haxhia iu nënshtrua një operacioni të vështirë në këmbë për shkak se e theu.

Këngëtares iu desh shumë kohë që të rikuperohej e këtë na e ka treguar me anë të postimeve në rrjete sociale, ku nuk mungonin imazhe të këmbës apo edhe nga seancat e fizioterapisë.

Për këtë arsye, Encës iu desh të kalonte shumë kohë e shtrirë që këmba të shërohej e gjatë kësaj periudhë ajo ka shtuar edhe në peshë.

“Më duket mua apo ke shtuar peshë?”- ishte pyetja që ndjekësja i drejtoi gjatë bisedës virtuale që Enca zhvilloi mbrëmë.

“Që kur theva këmbën, rreth 2 muaj më është dashur të qëndroj në regjim shtrati dhe prej mungesës së aktivitetit fizik shtova plot 10 kilogramë. Tani 5 prej tyre i kam hequr, ende po punoj për to. Asnjëherë mos gjykoni njerëzit pa ditur historinë e tyre”, shkroi ndër të tjera këngëtarja.

Enca tregoi se ende nuk është shëruar plotësisht dhe se kjo do t’i merrte kohë.

E pyetur për operacionet plastike, artistja shkroi:

“Asgjë nuk ka ndryshuar nga hera e fundit që i jam përgjigjur kësaj pyetjeje. Ende jo. Nëse do bëj, do e merrni vesh patjetër”.

Së fundmi ajo ka lancuar një këngë të titulluar “Nashta” e pas kësaj, mund të vijë edhe me një bashkëpunim me një artiste femër.

(Kosova Sot Online)