Zana: Kosovën do ta bëjmë si Zvicrën

  • A.P /
  • 12 tetor 2021 - 15:36
Zana: Kosovën do ta bëjmë si Zvicrën

Si modele dhe aktiviste ambientaliste Zana Krasniqi tha se nuk dyshon që Kosova mund të bëhet si Zvicër.

Sipas Zanës ndryshimi fillimisht fillon prej vetës.

“Kur bëhemi gjithë bashkë fillimin aty fillon, ndryshimi fillon prej vetes e kur bashkohemi ndryshimi fillon rrënjësisht, unë besoj qe Kosovën mund ta bëjmë si Zvicrën”, tha ndër tjera Zana.

Zana Krasniqi është edhe kandidate për asamble në Komunën e Prishtinës, në kuadër të Lëvizjes Vetëvendosje.

Zana për disa vite radhazi ka qëndruar larg mediave dhe aktiviteteve të ndryshme, kurse tani është fokusuar sërish në Kosovë.

(Kosova Sot Online)