Donald Veshaj i dërgon familjes së Adem Jasharit portretin që realizoi në “Big Brother VIP”/VIDEO

  • G.G /
  • 04 March 2022 - 16:46
Donald Veshaj i dërgon familjes së Adem Jasharit portretin që realizoi në “Big Brother VIP”/VIDEO

Donald Veshaj po i dërgon familjes së Adem Jasharit portretin që i realizoi vetë.

Ai zbuloi në “Big Brother VIP” se përveç aktrimit dhe moderimit, ishte dhe piktor. Ai ka mbaruar “Akademinë e Arteve” dhe brenda shtëpisë më të famshme në Shqipëri ka bërë disa piktura dhe një prej tyre ka qenë edhe portreti i komandatit legjendar Adem Jashari.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by ? ARTIST (@donaldveshaj)

 

Kjo ndodhi me rastin e përvjetorit të 14-të të Pavarësisë së Kosovës, gjatë javës së fundit të formatit. I gjithë realizimi i portretit nga aktori i njohur është bërë bardh e zi dhe me një teknikë të veçantë që përdor një pluhur.

Donaldi shprehur asokohe se do dëshironte që edhe këtë pikturë ta nxirrte në ankand dhe me të ardhurat të ndihmohej një familje në Kosovë. Gjë e cila nuk u realizua. Sakaq, sot ai ka treguar në rrjetet sociale se po udhëton drejt Drenisës për të dorëzuar pikturën.

Në një video në Instastory ku shfaqet në makinë me Romeon Donaldi thotë: “Rrugës për në Kosovë. Në Drenicë. Për të dorëzuar pikturën te familja e Adem Jasharit. Aty ku ajo e ka vendin.”

 

(Kosova Sot Online)