Dua Lipa tashmë një yll Hollywood-i, merr rol në filmin e shumëpërfolur “Barbie” (Detajet)

  • G.G /
  • 20 May 2022 - 10:58
Dua Lipa tashmë një yll Hollywood-i, merr rol në filmin e shumëpërfolur “Barbie” (Detajet)

Dua Lipa është duke bërë lëvizje në botën e filmit pasi ka marrë një rol të madh në projektin e ardhshëm “Barbie”.

Këngëtarja 26 vjeçare thuhet se do t’i bashkohet Ryan Gosling, Will Ferrell dhe Saoirse Ronan në film pasi bëri debutimin e saj në ekranin e madh me thrillerin e titulluar “Argylle” këtë vit.

Kanë filluar të qarkullojnë thashetheme se aktorja kryesore Margot Robbie nuk do të jetë e vetmja “Barbi” në projekt – i cili po xhirohet në UK – ku ajo do të luajë përballë Ryan si Ken.

“Dua po bën bujë si në muzikë ashtu edhe në filma. Ajo me të vërtetë la përshtypje të mirë në ‘Argylle’ dhe fjalë u përhapën nëpër Hollywood se sa e mirë ishte ajo. Tani ajo i është bashkuar kastit të ‘Barbie’ së bashku me emra të mëdhenj duke përfshirë Margot, Ryan Gosling, Will Ferrell dhe Saoirse Ronan. Edhe pse ‘Argylle ‘është një film i madh në vetvete, ‘Barbie’ do të jetë një pjesë e rëndësishme për Dua-n, sepse po bëhet kaq shumë zhurmë për të. Dua po dëshmon se është shumë më tepër sesa thjesht një yll popi. Ajo ka një të ardhme emocionuese në industrinë e filmit,” ka thënë një burim për “The Sun”

Margot nuk do të jetë e vetmja Barbi në film. Aktorja 31-vjeçare ka rolin kryesor, por një mori yjesh të tjerë gjithashtu do të portretizojnë magji të ndryshme të kukullave Mattel në projektin “live-action”.

Gazetari i New York Times Kyle Buchanan shkroi në Twitter: “Po dëgjoj thashethemet e pabesueshme të BARBIE në Kanë. Së pari, po dëgjoj se Ryan Gosling nuk do të jetë Keni i vetëm në filmin BARBIE. Simu Liu dhe Ncuti Gatwa gjithashtu do të luajnë në rolin e Ken. Në të njëjtën mënyrë, Margot Robbie nuk është e vetmja Barbi e filmit. Issa Rae dhe Hari Nef luajnë “Barbie” të ndryshme…’

Së fundmi u njoftua nga Warner Bros se ata do të publikojnë filmin – në të cilin luajnë gjithashtu Will Ferrell dhe America Ferrera – në verën e 2023.

(Kosova Sot Online)