"Të marrësh një vajzë nga Shqipëria është si të këpusësh një trëndafil nga parajsa"

  • E.K /
  • 21 November 2022 - 13:51

Aktori i njohur turk, Tolgahan Sayisman dhe Almeda Abazi janë një ndër çiftet që pëlqehen mjaft shumë nga publiku, shkruan "Kosova Sot Online".

Në një emision aktori turk ka thënë fjalë të ëmbla për gruan e tij.

“Zemër! Shpirti im. Zemra ime.”, tha ai duke shtuar më pas në gjuhën turke: “Ne atje (në Turqi) kemi një shprehje: “Të marrësh një vajzë nga Shqipëria është si të këpusësh një trëndafil nga parajsa!”.

(Kosova Sot Online)