Dua Lipa del me disa leksione

  • A.P /
  • 25 September 2023 - 20:20
Dua Lipa del me disa leksione

Dua Lipa, prej kohës, është ambasadorja e markës YSL Beauty dhe imazhi i parfumit Libre, transmeton gazeta "Kosova Sot Online".

Në sajë të një tjetër bashkëpunimi të suksesshëm mes markës dhe Duas, ajo ka dhënë një intervistë për ELLE, ku mes të tjerash ka folur edhe për sekretet e bukurisë dhe lëkurës së saj perfekte, vajzat e Kosovës dhe lirinë.

Image

Dua tregoi se ka ca “rregulla të reja” për lëkurën e saj. “Përfundova turneun botëror në fund të vitit të kaluar dhe gjatë kësaj kohe, u përpoqa që ta mbaja fytyrën sa më të freskët. Është gjithnjë ide e mirë që ta lësh fytyrën të bëjë një pushim”, tha ajo.

Pra, leksioni i parë: Fytyra meriton një pushim!

Dua tregoi edhe se cilat janë produktet që mban gjithnjë me vete kur udhëton dhe ato janë: SPF, hidratant për fytyrën dhe duart. Një maskë për fytyrën kur udhëton dhe rimel kundër ujit.

Leksioni i dytë: Hidratim dhe mbrojtje nga dielli!

Një tjetër pyetje nga Elle ishte: “Dua, ti je rritur në Kosovë. A ka ndonjë trend bukurie që e ke marrë me vete dhe e përdor edhe sot?”. Kësaj pyetjeje, Dua u përgjigj: “Jo domosdoshmërisht ka një trend bukurie, por mendoj se çka i fuqizon gratë e Kosovës është vetëbesimi i tyre”.

Shkurt e qartë: Vetëbesimi është çelësi!

Duke qenë se ‘Libre’ do të thotë ‘liri’, Dua tha se është gjithnjë e hapur për sfida të reja dhe qëndron gjithnjë autentike. Besojmë se e kuptove se ky ishte mësimi i katërt.

Këto leksione nga Dua vendosi vath në vesh, që të kesh sukses në të ardhmen.

(Kosova Sot Online)