Kosova Sot

VETTING-u mund t'i zbrazė gjykatat e prokuroritė nė Kosovė

Lajme >

PASTRIMI I INSTITUCIONEVE NGA TË INKRIMINUARIT Kapiti:VETTING-u është detergjenti ligjor që do ta pastronte drejtësinë në Kosovë prej këtij llumi shumë të ndotur. Duke parë së...

Cilësia e Ajrit

Paparazzi

 • PTK images

 • PTK images

 • PTK images

 • PTK images

 • PTK images

Editoriali

VETTING-u mund t'i zbrazė gjykatat e prokuroritė nė Kosovė

PASTRIMI I INSTITUCIONEVE NGA TË INKRIMINUARIT Kapiti:VETTING-u...

Informatė me rėndėsi pėr ata qė udhėtojnė nė Rrugėn e Kombit

Reshjet e borës po shoqërohen me erë të fortë. Firma...

Njė polic hetues e dy ekspertė dėshmojnė nė rastin e Donjeta Pajazitajt

Gjykimi për vrasjen e Donjeta Pajazitajt nga Strellci i Deçanit do...

Rriten tensionet nė Itali, njė javė para zgjedhjeve

Vetëm një javë para zgjedhjeve të përgjithshme,...

Nuk ka gaz pėr Shqipėrinė, TAP nuk mund tė shfrytėzohet pėr mungesė rrjeti

Shfrytëzimi i gazit që do të kalojë nga Azerbajxhani...

Vajzat nė ushtri, Putin merr kritika, krahasohet me Hitlerin (Foto)

Ministri rus i mbrojtjes, Sergei Shoigu, i cili është një njeri...

Botimi i sotëm

PTK images

Top Kosova Radio

Top Kosova Radio

Si e vlerėsoni punėn e deritanishme tė Hashim Thaēit, Ramush Haradinajt dhe Kadri Veselit?

 • Tė suksesshme
 • Tė dėshtuar

   Frikė nga alienėt? Fizikanti i njohur jep alarmin: Ja nga ēfarė duhet tė frikėsohemi

   Fizikanti teorik dhe futuristi Michio Kaku beson se njerëzit do të...

   Elita
   VIP

   Elvana, me veshje orientale si Sulltanesha Kosem! (FOTO)

   E cilësuar si ndër këngëtaret më të dashura për publikun shqiptar, këngëtarja Elvana Gjata sa herë pozon para aparatit godet me veshjen e përzgjedhur, shkruan "Kosova Sot Online".Ajo kësaj radhe, në profilin e saj në Instagram, ka postuar një fotografi me veshje orientale, që na sjell një Elvanë krejtësisht të transformuar.Se a është kjo veshje, e dizajnuar enkas për ndonjë klip, që këngëtarja pritet...

   VIP

   Butrinti pozon kėshtu, pėr fanset e tij (FOTO)

   Këngëtari i hitit "Xhanem", Butrint Imeri, i cili deri më tani me...

   VIP

   Rita Ora refuzoi tė ndihmojė Dua Lipėn… Ja pse nuk flasin vajzat me njėra-tjetrėn (FOTO)

   Dua Lipa dhe Rita Ora janë dy nga artistet shqiptare më të përfolura...

   Shėndetėsia

   Uji alkalin, pėr imunitet tė fortė

   Në bazë të faktorit "pH" caktohen thartira dhe alkalniliteti....

   Shėndetėsia

   Ky ėshtė sindromi qė shkakton qimet nė mjekėr, kilogramėt e tepėrt dhe puērrat nė fytyrė

   Sindromi ovarian polycystic, i njohur ndryshe si PCOS, është një problem...

   Reēeta

   Receta e Cekės: TAVĖ ELBASANI

   PËRBËRËSIT: 1 kg mish qengji, 1 kg kos të trashë ose të...

   Femra

   Me kėto ilaēe natyrale i fshini rrudhat nga qafa dhe gjoksi

   Shumë njerëz kanë probleme të ndryshme me lëkurën. Qoftë...

   VIP

   15 mijė euro nata, ja hoteli ku qėndron Jennifer Lopez nė Dubai (FOTO)

   Në Dubai ndodhet një hotel super luksoz me vlerë 500 milion lë euro. Ai ka...

   Sport
   • Ish-e dashura e turpėron keq: Nuk pėrdorte prezervativė dhe pasi bėnte seks…(Foto)

    Duket se për Kristiano Ronaldon nuk ka qetësi kur vjen puna tek jeta e tij private, e ajo intime në shtrat. Kësaj here, ish-e dashura e tij Nereida Gallardo, ka treguar në një intervistë për revistën...

    Më Shumë
   • Vetėm nėntė ditė para ndeshjes me Realin, lėndohet Neymar (Video)

    Neymar ka pësuar një lëndim në ndeshjen ndaj Marseille dhe është larguar me barelë jashtë fushës PSG ka marrë një lajm shumë të keq, pasi gjatë ndeshjes me Marseille...

    Më Shumë
   • Milan nuk ka tė ndalur, mposht Romėn nė Olimpico

    Milan ka vazhduar me paraqitje të mira në Serie A, duke shënuar fitoren e tretë më radhë Inter, Roma dhe Lazio duhet të kenë kujdes, sepse Milan është në superformë dhe po synon një...

    Më Shumë

   Conte i zhgėnjyer pas humbjes nga Unitedit

   Antonio Conte thotë se nuk është dashur të humbasin ndaj...

   Skuadra angleze kryeson garėn pėr Lewandowskin

   Robert Lewandowski mund të largohet nga Bayern Munich në fund të...

   Guardiola: Jemi tė lumtur, ky titull ėshtė i rėndėsishėm

   Pep Guardiola ka thënë se ky titull është shumë i...

   Dhunė nė derbin grek, tifozėt ia thyejnė dhėmbėt trajnerit (Foto)

   Momentet e tensioneve dhe sherreve janë shpesh të pranishme në...

   Tifozja e Barcelonės qė ēmendet pėr Ronaldon (Foto +18)

   Modelja e njohur, Eva Padlock e ka pranuar se çmendet për Cristiano...

   Notat e lojtarėve Arsenal – City, shqiptari mė i dobėti i ndeshjes

   Manchester City ka fituar 3:0 ndaj Arsenalit, për të fituar trofeun e...

   NË KOSOVA SOT mund të lexoni:

   Opinione

   Trump, multilateralisti hezitues

   POZICIONI I AMERIKËS NË ASPEKTIN GLOBAL Zvogëlimi i rolit...

   Njė test baltik pėr kontrollin evropian tė armėve

   STËRVITJET DHE KËRCËNIMET E KANË SHTUAR PASIGURINË...

   Mediet sociale, rrezik pėr sigurinė dhe shoqėrinė

   MOMENTI AKTUAL NË HISTORINË BOTËRORE ËSHTË I...

   Politika amatore po e sjell Kosovėn para kolapsit?!

   Tranzicionit nuk po i shihet fundi SHKRUAN: SKËNDER MULLIQI Kjo...

   Dossier

   Historia e panjohur/ Si i ngriti kurth Esat Pashė Toptani pėr ta vrarė Hasan Riza Pashėn

   Nga Roland Qafoku* Deri atë 30 janar të vitit 1913 ushtria malazeze kishte një armik që nuk ia lejonte marrjen e Shkodrës. Quhej Hasan Riza Pasha dhe ishte komandanti i ushtrisë osmano-shqiptare me gradën...

   Planeti X

   Rrugė tė harruara nga njeriu, tani tė frikshme

   Fotografi Andy Lee ka bërë një seri fotografish të rrugëve që shkelen më pqak nga njeriu duke udhëtuar në vende të ndryshme të botës, Islandë, Angli etj. Një prej imazheve...

   Rrugė tė harruara nga njeriu, tani tė frikshme

   Fotografi Andy Lee ka bërë një seri fotografish të...

   Raporti i ri i NASA-sė, uji ėshtė pėrhapur nė hėnė

   Një raport i ri i publikuar nga Agjencia Amerikane e Aviacionit dhe...

   Hulumtuesit identifikojnė 'ndjesinė e gjashtė " tek peshqit

   Një ekip shkencëtarësh ka identifikuar "ndjesinë e...

   Gati ēdo yll ka nga njė planet tė ngjashėm me Tokėn

   Gjetja e një planeti tjetër, të ngjashëm me Tokën,...

   Auto&Tech
   Kia Stinger, GT-ja koreane qė kėrkon tė “pushtojė” Europėn

   Kia Stinger ka hyrë me prepotencë në merkaton europiane duke u prezantuar si një Gran Turismo origjinale me katër porta. Kjo makinë me karakter sportiv dhe me teknologji të lartë është prodhuar...

   Më Shumë

   Studim: Ne jemi tė varur nga telefonat tanė!

   Këto ditë, telefoni i mençur është një mjet i...

   Porsche zbulon fotografinė e parė zyrtare tė 992 tė ri

   Kjo është fotografia e parë zyrtare e Porsche 911 të ri...

   "Volkswagen I.D. Vizzion", me dy motorė elektrikė

   "Volkswagen" do të prezantojë modelin e ri krejt elektrik...

   KOSOVA SOT TV
   A ėshtė ky australiani mė i zgjuar nė botė? (VIDEO)

   Ky fëmijë i di të gjitha planetet e sistemit diellor dhe t’i indentifikoj 38 qytete në hartë. Ai ende nuk e ka festuar ditëlindjen e tij të dytë, por Karthik Chavalie njihet si fëmiu...

   Më Shumë

   Moment drithėrues, kur luanėt sulmojnė veturėn me dy fėmijė (VIDEO)

   Ky është momenti i tmerrshëm kur vetura e një gruaje u...

   Vritet roja i sigurisė nė njė pompė benzine (Video)

   Një 35-vjeçar, i cili punoi si roje sigurimi në një...

   Talentėt e rinj nė Kosovė arrijnė suksese jashtė, por jo edhe kėtu (Video)

   Të anketuarit vlerësojnë se të talentuarit po shuhen...

   OK KIDS
   A e dini sa kocka kanė fėmijėt e vegjėl

   Dihet që një i rritur ka më pak kocka se një fëmijë i vogël, e megjithatë ajo çfarë jo të gjithë e dinë, është fakti se përse ndodh kjo,transmeton “Kosova Sot...

   Me Shume

   Faktet qė nuk i keni ditur pėr presidentėt amerikanė

   GEORGE WASHINGTON NUK KA JETUAR NË UASHINGTON Kur George Washington ka...

   Kulla mė e lartė prej druri

   Sakyamuni Pagoda, që gjendet në Tempullin Fogong në Kinë,...

   Ėndrra

   Jam Akili klasën e parë vijoi ëndërroj kur të...

   >