< Kosova Sot

Na bashkon....KRIMI

Lajme >

PARTNERITETI I "SUKSESSHËM" MES KOSOVËS DHE SHQIPËRISË Rrjetet kriminale i kanë kapur të dy shtetet e shqiptarëve Mungesa e institucioneve të fuqishme të shtetit ligjor, edhe në...

Cilësia e Ajrit

Paparazzi

 • PTK images

 • PTK images

 • PTK images

 • PTK images

 • PTK images

Editoriali

Moti pėr kėtė fundjavė

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës ka njoftuar se gjatë...

Merkel bisedon pėr koalicion me partinė e Schulzit

Kancelarja gjermane, Angela Merkel, dhe ish-partnerët e saj të...

Agjent i huaj, ja cili ėshtė ndryshimi nė SHBA dhe nė Rusi

Si përgjigje ndaj masave të SHBA kundër transmetuesve rusë,...

Policia jep detaje pėr vrasjen qė ndodhi midis Prishtinės

Policia e Kosovës ka dhënë detaje për vrasjen që...

Ish-presidenti kroat: Serbia nuk mund tė hyjė nė BE, pa njohjen e Kosovės

Ivo Josipoviq, ish-presidenti i Kroacië ka deklaruar se Serbia nuk mund...

Zjarr i fuqishėm nė resortin luksoz, 11 tė vdekur nė Gjeorgji

Një resort në Gjeorgji është përfshirë nga...

Kapet nė kufi i dyshuari qė kreu vrasjen nė vitin 2001

Policia ka njoftuar se kanë arrestuar të dyshuarin që kreu...

Podujevė, vetura e godet kėmbėsoren dhe ikėn nga vendi i ngjarjes

Përmes raportit 24 orësh të Policisë së Kosovës...

1 EURO =

0.00

USD

0.00

ALL

0.00

GBP

0.00

CHF

0.00

CNY

0.00

JPY

0.00

INR

0.00

AUD

0.00

TRY

0.00

AED

Botimi i sotëm

PTK images

Top Kosova Radio

Top Kosova Radio

A duhet hapur dosjet se kush kanė qenė dhe janė spiunė tė UDB-sė nė Kosovė?

 • Po
 • Jo

   Arrestohen dy persona, sulmuan fizikisht policėt nė Viti

   Policia e Kosovës ka arrestuar dy të dyshuar pasi që të...

   VIP

   JOSHĖSE (Foto)

   Selena Gomez emërtohet si "Billboard's Woman Of The Year" Ajo kishte një vit të hatashëm, duke lansuar muzikë të re, duke qenë si një nga yjet që më së shumti ndiqet në "Instagram", duke i dhënë fund dashurisë së saj me "Weeknd" dhe thuhet se është ribashkuar me ish- të dashurin e saj Justin Bieber. Dhe, viti për Selena Gomez porsa është bërë edhe më mirë, pasi ylli i...

   VIP

   Nuk iu kėndoi miliarderėve arabė (Foto)

   Adele, përkundër se tash e dy vjet nuk ka bërë asnjë këngë, ajo...

   VIP

   Futbollisti shqiptar ndahet nga bashkėshortja: Mjaft pėrdore pa kriter emrin tim

   Futbollisti shqptaro-zviceran Blerim Xhemaili i ka dhënë fund martesës me super...

   Shėndetėsia

   Shpėtimi pėr inflamacionin e fshikėzės dhe nyjave tė ėnjtura

   A ju kujtohen ato fijet e mërzitshme që ju shkaktojnë probleme kur pastroni misrin...

   Femra

   VESHJA MĖ TĖRHEQĖSE E SEZONIT

   Shumë femra nuk guxojnë ta provojnë. Komplimente të tilla nuk ka pasur...

   Shėndetėsia

   BORONICAT, MBROJTĖSIT E TRURIT

   Gjatë hulumtimeve te universiteti "Exeter", njerëzit e shëndetshëm...

   Reēeta

   Receta e Cekės: BĖRXOLLA PULE ME SUSAM

   Përbërësit: 8 bërxolla mishi të bardhë pule, 3 vezë, 50 gr...

   VIP

   Noizy sulmohet nga grup rival nė New York? Dėshmitarėt rrėfejnė ngjarjen

   Reperi i njohur Noizy, ka mbajtur mbrëmjen e djeshme koncertin e tij në...

   Sport
   • Messi i “befasoi” tė gjithė pasi mori “Kėpucėn e Artė”

    Prioriteti i Messit nuk janë çmimet individuale, por ato ekipore, kështu tha pasi mori “Këpucën e Artë”. Të premten, Lionel Messi mori “Këpucën e Artë” për më...

    Më Shumë
   • Juventusi planifikon t’ia rrėmbejė Milanit Romagnolin nėse dėshton tė kualifikohet nė Champions

    Alessio Romagnoli ka rënë në radarin e Juventusit. Sipas asaj që raporton “Tuttosport”, Juventusi është duke planifikuar të bëjë ofertë për Alessio Romagnolin, nëse Milani...

    Më Shumë
   • Ronaldo nė PSG, i ka dhėnė urdhėr agjentit t’i nis bisedimet

    Cristiano Ronaldo është rikthyer të jetë në qendër të vëmendjes, sërish për të ardhmen, ashtu siç ishte pothuajse gjatë gjithë verës. Sipas asaj që raporton e...

    Më Shumë

   Messi: Kėta janė favoritėt pėr Kupėn e Botės

   Gjermania, Franca, Spanja dhe Brazili, së bashku me Argjentinën,...

   Javė qė mund ta pėrcaktojė KAMPIONIN VJESHTOR

   XHIROJA E 17-TË E VALA SUPERLIGËS NË FUTBOLL PO PRITET ME...

   Foto sa 1000 fjalė, Xhaka me Canėn (Foto)

   Granit Xhaka e ka pritur një mysafir të veçantë në...

   Real – Malaga, rikthehen Kovacic dhe Navas, mungojnė katėr lojtarė

   Kovacic dhe Navas janë ftuar për ndeshjen me Malagan. Zinedine...

   Messi tregon dy skuadrat qė i sheh favorite nė Ch.League, pas Barcelonės

   Lionel Messi ka dhënë një intervistë ekskluzive për...

   Ka tė reja te Reali, tė mira, por edhe tė kėqija

   Real Madridi do të tentoi të rigjejë formën në La Liga...

   NË KOSOVA SOT mund të lexoni:

   Opinione

   Gjenocidi nė Srebrenicė ishte moment vendimtar

   NJË BARRË E RËNDË TURPI MBI SUPET E...

   Pse VV-ja frikėsohet nga rinumėrimi i votave?

   Hetimi i parregullsive në Prishtinë e në Prizren SHKRUAN:...

   Perėndimi i Angela Merkelit

   PHILIPPE LEGRAIN P ërkundër të gjitha krizave dhe problemeve...

   Rreziqet nga njė Evropė post-gjermane

   Shkruan: ANA PALACIO Çfarëdo qeverie që mund të...

   Dossier

   Kablloja nėndetare qė lidhi Vlorėn me Otranton nė 1864 dhe pse u prish nė 1913

   Nga Kreshnik Kuçaj Në librarinë “Oliveriana” të qytetit të Pesaros në Itali gjenden tre objekte të rralla të një linje telegrafike që kanë edhe një pllakatë ku...

   Planeti X

   Origjina e frikshme dhe e errėt e pėrrallave tuaja tė preferuara

   Përrallat, sikur që e dimë, u dedikohen më së shumti fëmijëve, prandaj ato konsiderohen si të pasherr, naive dhe të mira, sikur edhe vetë fëmijët. Por, a ishte gjithmonë kështu?...

   Origjina e frikshme dhe e errėt e pėrrallave tuaja tė preferuara

   Përrallat, sikur që e dimë, u dedikohen më së shumti...

   Ja ēfarė do tė ndodhė me Tokėn 1 javė para Krishtlindjes (foto)

   Një asteroid i madh do të kalojë shumë pranë planetit...

   A mundet njė kompjuter ta parashikojė vdekjen tuaj?

   Shkencëtarët janë duke zhvilluar një softuer special, i...

   Flet shkenca: Kėto janė gjėrat qė nuk i dini pėr alienėt

   Përveç atyre që kemi dëgjuar mbi alienët...

   Auto&Tech
   Huawei Mate 10 Pro, shitje rekord nė Evropė

   Huawei prezantoi në Gjermani krahas Mate 10. Flagshipi kishte një detyrë të vështirë, të shitej gjatë periudhës kur Galaxy Note 8 dhe iPhone X bëjnë kërdinë me shitjet. Por...

   Më Shumë

   Galaxy S6 bėhet me Android Oreo

   Samsung tashmë ka publikuar versionin beta të Oreo për...

   RISIA "JEEP COMPASS SUV 2017"

   "Jeep" ka përjetuar një zgjerim dhe rritje shtesë...

   Modifikimi i “ēmendur” i Bentley Bentayga me pushkė, municion, dylbi e cigare

   Bentley Bentayga është modifikuar nga Mulliner, i bërë...

   KOSOVA SOT TV
   Kelmendi: PDK-ja, fajtorja kryesore (VIDEO)

   Afrimin e dimrit të nxehtë nga mundësia e veprimit të kësaj gjykate, me akuzat e para, e sheh edhe analisti Jeton Kelmendi. "Sigurisht që vizita e Trendafilovës në Prishtinë ka sjellë në...

   Më Shumë

   Tmerr: Studentja e hedh foshnjėn e sapolindur nga kati i katėr (Video/Foto)

   Një studente në Kinë duket se kishte bërë llogari...

   Korrupsioni i madh, shkaktari kryesor i varfėrisė sė qytetarėve? (Video)

   Të anketuarit e “Kosova Sot” thonë se korrupsioni...

   Arrestohet Albin Kurti (Foto/Video)

   Albin Kurti është arrestuar nga Policia e Kosovës. Deputeti i...

   OK KIDS
   Zelanda e Re

   Zelanda e Re përbëhet nga dy ishuj kryesorë, të cilët gjenden në Oqeanin Paqësor të jugut. Malet, akullnajat dhe vullkanet i bëjnë këta ishuj të bukur për t’i vizituar dhe...

   Me Shume

   Fakte interesante rreth maceve

   Mendoni se dini gjithçka rreth maceve? Mos jini kaq të...

   Peshku qė jeton nė shkretėtirė

   Të gjithë e dimë se peshqit jetojnë në ujë. Por,...

   Rreze lirie

   Kohera te erreta nxi nga ulerima lufta pelciste vdisnin shume...

   >