Kosova Sot

Treshja puēiste nėnshtrohet para SHBA-sė

Lajme >

TENTATIVA E DËSHTUAR PËR SHFUQIZIMIN E SPECIALES Analistët politikë që vazhdimisht janë në përcjellje të zhvillimeve politike rreth tentativës për ndryshimin e Ligjit për Gjykatën...

Cilësia e Ajrit

Paparazzi

 • PTK images

 • PTK images

 • PTK images

 • PTK images

Editoriali

Rrahet me kamxhik 36 herė, pasi shiti alkool nė publik (Foto)

Një i krishterë indonezian është fshikulluar publikisht...

Efektet e taksave pėr importet nga Serbia

Përfaqësues të bizneseve në Kosovë, vazhdimisht,...

Gjuriq: Serbia do tė luftojė pėr mbijetesėn e serbėve nė Kosovė

Drejtori i të ashtuquajturës Zyra për Kosovën, Marko...

Haziri thotė se zyrtarė tė LDK’sė u vranė pse besonin nė Rugovėn

Njëri prej zyrtarëve të LDK’së i ka organizuar...

Mėsuesja braktis punėn, pėr tė punuar nė spital

NË VENDIN KU U SHËRUA NGA KANCERI "Zoti më ka sprovuar...

37 vjeēari e dėrgojnė pa shenja jete nė spital, dyshohet se bėri vetėvrasje

Një burrë 37 vjeç nga fshati Bardhosh i Prishtinës,...

Pėr 20 vjet njerėzit do ta kenė kopjen e tyre nė formė roboti

PUNON SI ZGJATJE DIGJITALE E VETËDIJES SË NJERIUT Makinat e tilla...

1 EURO =

0.00

USD

0.00

ALL

0.00

GBP

0.00

CHF

0.00

CNY

0.00

JPY

0.00

INR

0.00

AUD

0.00

TRY

0.00

AED

Botimi i sotëm

PTK images

Top Kosova Radio

Top Kosova Radio

Si e vlerėsoni punėn e deritanishme tė Hashim Thaēit, Ramush Haradinajt dhe Kadri Veselit?

 • Tė suksesshme
 • Tė dėshtuar

   Kadrijaj: Perspektiva e Kosovės, e marrė peng

   Analisti Mustafë Kadrijaj thotë se tanimë është...

   Elita
   VIP

   Fansat do ta shohin Adelinėn sėrish nė... (Foto)

   Paraqitja e Adelina Ismailit në serialin “O Sa Mirë” u prit me entuziazëm nga fansat e shumtë. Mirëpo, prezenca e saj në episodin e 122-të të komedisë televizive, nuk ka qenë e vetmja. Këngëtarja, e cila e ka provuar veten edhe si aktore, do të vazhdojë të jetë pjesë e këtij serialit, gjatë epizodave në vazhdim, transmeton "Kosova Sot Online". Adelina ka kohë që është tërhequr nga të...

   VIP

   Shkurte Fejza e Kastriot Tusha, me bashkpunim pėr 10 vjetorin e pavarėsisė (FOTO)

   Këngëtarja e njohur e muzikës popullore Shkurte Fejza, me rastin e...

   VIP

   Kėshtu e kujton Gili 12 vjetorin e vdekjes sė Presidentit Rugova (Foto)

   Sot bëhen 12 vjet që kur presidenti historik Ibrahim Rugova u nda nga jeta. Në...

   VIP

   Luana e tepron me ekspozimin e gjoksit nė emision, nuk ‘fsheh’ mė asgjė (FOTO)

     Ajo është e komentuar shumë për format e saj fizike si dhe...

   Shėndetėsia

   Tri ilaēe natyrale pėr fytin e thatė e me dhimbje

   UTHULL MOLLE DHE MJALTË Uthulla e mollës ul pH-në e hapësirës dhe...

   Shėndetėsia

   Studimi zbulon: Ēaji, pija e gjenive…

   Në ditë të vështira kreativiteti arrin nivele të ulëta, prandaj...

   Femra

   Zbutni lėkurėn me vaj kokosi dhe xhel tė aloe verės

   Nuk keni nevojë të shpenzoni një mal me para në blerjen e zbutësit të...

   Reēeta

   Reēeta e Cekes: Palėpetė me miell misri

   PËRBËRËSIT: 1/8 kg miell misri, 1/4 kg miell gruri, 2 dcl vaj, kripë, 1...

   Sport
   • Pėrgjaket Cristiano Ronaldo dhe largohet nga loja

    Ronalo ka lëshuar fushën e lojës para kohe pasi në minutën e 84’, në momentin kur shënoi gol, u përgjak nga kundërshtari duke mos arritur të kthehet më në fushë. Ai përmes...

    Më Shumë
   • Ronaldo me super asist, Modric shėnon gol tė bukur

    Real Madridi po fiton 4:1 kundër Deportivos në “Santiago Bernabeu”. Reali ka shënuar edhe golin e katërt kundër Deportivos dhe po fiton 4:1. Për vendasit dhe për golin e katërt shënoi Luka...

    Më Shumë
   • Formacionet zyrtare: Cagliari – Milan

    Janë publikuar formacionet zyrtare për sfidën mes Cagliarit dhe Milanit. Cagliari dhe Milani do të përballen në stadiumin “Sardegna Arena”, sfidë e vlefshme për xhiron e 21’të në...

    Më Shumë

   Reagon Bayerni, Muller shėnon gol tė bukur

   Bayern Munich po barazon 1:1 me Werder Bremen në “Allianz...

   Radoni la njė Pejė tė madhe e gjeti tė vocėrr

   Radoni la një Pejë të madhe e gjeti të...

   Portieri shėnon gol tė jashtėzakonshėm nga mė shumė se 70 metra

   Juan Carlos ka shënuar gol të jashtëzakonshëm në...

   Klopp tallet me Arsenalin

   ​Jurgen Klopp është tallur me Arsenalin në lidhje me...

   Bayern Munich – Werder Bremen, formacionet zyrtare

   Bavarezët janë nikoqir të Werderit në ndeshjen e vlefshme...

   Napoli fiton ndaj Atalanta, forcon pozitėn e parė

   ​Napoli ka shënuar fitore shumë të vështirë 0:1...

   NË KOSOVA SOT mund të lexoni:

   Opinione

   Rritja ekonomike mbetet e ndjeshme ndaj krizave financiare, tronditjeve dhe luftės

   EKONOMIA DHE POLITIKA BOTËRORE  Rreziqet për një...

   Substanca e antidiplomacisė sė Ditmirėve

   Barometri diplomatik SHKRUAN: PROF.DR.MEHDI HYSENI Ditmirët e...

   Triumfi i demokracisė pėrmes pastrimit tė sistemit tė drejtėsisė nė Kosovė e nė Shqipėri

   2018-ta - Viti i VETTING-ut për shqiptarët, faleminderit SHBA...

   Problemet nė aleancėn Rusi - Iran, rast qė duhet shfrytėzuar nga Trumpi

   Shkruan: Josh Cohen NJË ALEANCË STRATEGJIKE Problemi i Putinit...

   Dossier

   Del dokumenti i rrallė pėr Enver Hoxhėn dhe Mehmet Shehun: Agjenti M008 premtoi helmimin e…

   U vetevra apo u eleminua paster, njeriu qe do te zevendesonte Enver Hoxhen ne detyren e tij pas vdekjes? Padyshim qe kjo ende te jete pjese e shume debateve, lidhur me fundit e Mehmet Shehut. Në librin e tij “100 vrasjet më...

   Planeti X

   Gjėrat e tmerrshme qė gjenden nė male

   Daç besoni, daç mos besoni, por gjatë natës në male ndodhin gjëra të çuditshme, për të cilat është vështirë të besojmë se janë të vërteta. Ndodh...

   Gjėrat e tmerrshme qė gjenden nė male

   Daç besoni, daç mos besoni, por gjatë natës në...

   4 dėshmi qė tregojnė se nuk jemi krijesat e vetme nė Univers

   Njëra nga pyetjet më të famshme që mund të...

   NASA bėn zbulimin e madh nė Hėnė. Ja pėr ēfarė bėhet fjalė

   Një anije e NASA-s që orbiton vazhdimisht rreth satelitit tonë...

   Zbulohet shpella mė e thellė nėnujore

   Një ekip hulumtuesish pretendojnë që kanë zbuluar një...

   Auto&Tech
   ‘Instagram’ kopjon sėrish ‘Snapchat’, kėtė herė ndryshimi lidhet me…

   ‘Snapchat’ përveçse shumë i përdorur dhe ndryshe nga aplikacionet e tjera, duket se është kthyer prej kohësh në një burim frymëzimi për ‘Instagram’ apo...

   Më Shumë

   Shfaqet telefoni i ri i Samsungut, mund tė jetė Galaxy J8

   Gjiganti i teknologjisë Samsung, ka vendosur të unifikojë...

   Detajet interesante tė tastierės tuaj qė me shumė mundėsi nuk i dinit

   Të gjithë i përdorim tastierat në përditshmëri,...

   "2020 BMW i5" bazohet nė konceptin "i Vision Dynamics"

   Vetura e ardhshme që futet në linjën e "BMW"-së,...

   KOSOVA SOT TV
   Digjet flamuri i BE-sė nė protestėn kundėr gjuhės shqipe nė Shkup (VIDEO)

   Në protestën e sotme të organizuar nga shoqata “Tvrdokroni” me moton “Kundër dygjuhësisë dhe shqiptarizimit të Maqedonisë” protestuesit kanë djegur flamurin e Bashkimit...

   Më Shumë
   OK KIDS
   Si notojnė peshqit nė tufa?

    Peshqit që notojnë në tufa, njihen me mjedisin përreth nëpërmjet syve dhe një organi të veçantë ndijor që quhet vija anësore. Falë këtyre shqisave, ata...

   Me Shume

   Fakte pėr sistemin njerėzor

   Trupi juaj është vazhdimisht në punë, duke bërë...

   Pse njerėzit janė alergjik ndaj gjėrave?

   Alergjitë janë të ndryshme si p.sh polemi nga pemët,...

   Rreze lirie

   Kohera te erreta nxi nga ulerima lufta pelciste vdisnin shume...

   >