Kosova Sot

Prokuroria, e shantazhuar nga politika

Lajme >

ORGANI I AKUZËS NUK PO E ZBATON LIGJIN Prokuroria e Shtetit të Kosovës, sipas analistëve, në asnjë nga raportet e saj të punës asnjëherë nuk i ka dhënë hapësirë veprimit,...

Paparazzi

 • PTK images

 • PTK images

 • PTK images

 • PTK images

 • PTK images

Editoriali

Vijon puna për bashkimin e fëmijëve me familjet e tyre në SHBA

Qeveria amerikane tha se ende kishte 2,053 fëmijë në paraburgim,...

Zëdhënësja e Shtëpisë së Bardhë nxirret nga restoranti

Sekretarja për Shtypin në Shtëpinë e Bardhë, Sarah...

Erdogan thotë se turqit i dhanë botës leksion mbi demokracinë

“Lus Allahun që zgjedhjet e 24 qershorit të jenë në...

Kryetari i një partie në Kosovë i gëzohet fitores së Erdoganit

Kryetari i partisë Lëvizja për Drejtësi, Sylejman...

Trump: T'i dëbojmë imigrantët e paligjshëm pa gjyq

Presidenti Donald Trump bëri thirrje të dielën për kthimin...

Melania e ka acaruar sërish Donald Trumpin

Donald Trump është mjaft i acaruar që Melania Trump veshi...

Festë për Erdoganin në Prizren

Presidenti aktual i Turqisë, Recep Tayyip Erdogan, ka shpallur fitoren e...

Pa u shpallur rezultatet përfundimtare, Rama e Vuçiq urojnë Erdoganin

Pas suksesit në zgjedhjet e mbajtura sot në Turqi, liderët...

Botimi i sotëm

Ballina

Top Kosova Radio

Top Kosova Radio

A po e sundon Kosovën mafia e nëntokës kriminale?

 • Po
 • Jo

   VIP of the Day

   Elita
   VIP

   INTERVISTË ME KËNGËTAREN MIHRIJE PRAPASHTICA:'Jeta është e shkurtër, prandaj duhet gëzuar çdo suksesi'

   Ndër këngëtaret, më të njohura të muzikës popullore shqiptare, padyshim është dhe Mihrije Prapashtica, e cila tash e sa vite është pjesë e skenës, me këngë të cilat kanë lënë gjurmë në muzikën shqipe.Nuk mund të mos i përmendim, pjesmarrjet e saja të sukseshme në festivalin "Polifest", me këngët "Letër pa adresë" (2002), "Zemrën ta kam falë" (2003),...

   VIP

   Lora e nisë, e Mihrija e bitisë, dyjat së bashku urojnë motrën e madhe në këtë mënyrë (Foto)

   Dy këngëtaret e njohura nga Mitrovica e bukur, Mihrije dhe Lora Braha, sot ia kanë...

   VIP

   Yllka Kuqi, me telefon midis 'kafiqi', duket kaq ëmbël (Foto)

   Këngëtarja e njohur nga Gjakova, Yllka Kuqi, e cila po e shijon suksesin e...

   VIP

   Lori e bën 'hallakamë', me 'Kalleni shoqnia' (Video)

   Në verën e ngrohët, këngëtarët shqiptarë janë më aktiv...

   Shëndetësia

   Vezët -ushqimi i lirë që mbron nga kanceri dhe zbut simptomat e PMS-së

   Është e pasur me proteina dhe hekur që ngrit disponimin gjatë PMS-së, dhe...

   Shëndetësia

   Si të pastrohen enët e gjakut nga shtresat e kolesterolit për 40 ditë?

   Për të hequr qafe helmet në gjak, për të shtuar elasticitetin për...

   Femra

   Flokët ju bëhen shpejt me yndyrë? Ka zgjidhje

   Nëse flokët tuaja kaplohen shumë shpejt nga yndyra, ashtu që ju duhet t'i...

   Reçeta

   Receta e Cekës - Pulë e mbushur

   PËRBËRËSIT: 1 pulë e madhe, 1 palë mëlçi pule, 100 gr mish...

   Sport
   • Fjalët e para të Nainggolanit si lojtar i Interit

    Nainggolan ka ateruar në Milano, nesër do t’i kryejë testet mjekësore te Interi Mesfushori i Romës, Radja Nainggolan, ka ateruar në Milano ku është pritur nga tifozë të shumta para testeve...

    Më Shumë
   • “Tregtarët e Vdekjes” kishin fshehur kanabis dhe kokainë në trofetë e Kupës së Botës

    Pjesëtarë të bandave kanë fshehur kokainë dhe kanabis në replika të Kupës së Botës në një tentativë për të futur kontrabandë në Argjentinë. Policia ka...

    Më Shumë
   • Duka: “Kjo që po bën FIFA për Shaqirin e Xhakën, është sa qesharake aq edhe primitive”

    Ideja për inicimin e procedurës disiplinore nga FIFA për Granit Xhakën e Xherdan Shaqirin tashmë është shndërruar në temën kryesore. Lidhur me këtë çështje ka reaguar edhe...

    Më Shumë

   Gazetari zviceran solidarizohet me Shaqirin e Xhakën

   Në kohën që po vazhdon fushata serbe kundër...

   FIFA gjobit tifozët “seksi” të Danimarkës

   FIFA ka marrë masa duke gjobitur me 20.500 dollarë Federatën...

   Shpërblehet James Rodriguez

   Rodriguez ka shkëlqyer në fitoren 3-0 të Kolumbisë...

   Kolumbia i dërgon në shtëpi Lewandowskin me shokë

   Kolumbia ka arkëtuar pikët e para në Kupën e Botës,...

   Kolumbia, e 'shkatërron' Poloninë në 'Rusia 2018' (Video)

   Në minutën e 75', Juan Cuadrado, ka shënuar golin e...

   NË KOSOVA SOT mund të lexoni:

   Opinione

   Refugjatët – skenarë udhëkryqi e destabilizimi

   Shkruan:Enver Bytyçi   Në vitin 2005 Bashkimi Europian...

   Organizimi i Kupës botërore

   Shkruan: ANDREW ZIMBALIST Me ose pa Kupën e Botës,...

   Demokratët mund të bien në një kurth imigracioni

   Shkruan: Fareed Zakaria Mizoria e presidentit e bëri të lehtë...

   Si i fyeu dhe shau Ramush Haradinaj ushtarakët në Tiranë?

   SHKRUAN: IBRAHIM KELMENDI Në Tiranë gjetëm prof. Klosin, duke...

   Dossier

   1967, lufta kundër fesë edhe me tanke e topa

   Ylli Polovina – Tërë viti 1967 ka qenë për shqiptarët një i ngjashëm me përsëritjen e një përmbysjeje sociale. U quajt atëherë “revolucion kulturor”. Siç...

   Planeti X

   Sekretet e magjisë ruse

   Përdorni gjësendet nga shtëpia, për ta realizuar çdo dëshirë, transmeton gazeta Kosova Sot. Sikur edhe te shumë popuj, të cilët nga paraardhësit kanë trashëguar rituale të...

   Sekretet e magjisë ruse

   Përdorni gjësendet nga shtëpia, për ta realizuar çdo...

   Katër mistere që sfidojnë edhe frikën dhe të guximshmit

   Njeriut për nga natyra e tij, i pëlqejnë misteret, e...

   Burimet e shkëmbinjve misteriozë në Mars janë shpërthime vullkanike

   Burimet e shkëmbinjve misteriozë në Mars mund të jenë...

   A ekzistojnë shpirtrat me të vërtetë?

   Gjatë gushtit të vitit 1981, një burrë, me gruan e tij...

   Auto&Tech
   Stacioni i parë i mbushjes elektrike, 30 minuta energji elektrike për 7.50 euro

   Fastned nga Hollanda po zgjerohet në Gjermani. Stacioni i parë do të pasohet nga shumë më tepër. Për shoferët e makinave elektrike, tani ka më shumë zgjedhje. Kompania holandeze Fastned ka hapur...

   Më Shumë

   Shihni iPhone LCD 6.1 inç 2018

   iPhone X i Apple, i paraqitur në krye të këtij posti,...

   Përditësimi i fundit i OnePlusit përgjysmon jetëgjatësinë e baterisë

   Kompania e njohur kineze, OnePlus, së fundmi ka lëshuar një...

   Galaxy S10 lë skanerin e syrit për atë me gishtërinj nën ekran dhe identifikim të fytyrës

   Edhe pse Galaxy S10 dhe S10 Plus janë larg nga lansimi dhe pritet që...

   KOSOVA SOT TV
   Qytetarët të pakënaqur me diplomacinë e Kosovës(Foto/Video)

   Të anketuarit janë shprehur tërësisht të pakënaqur me punën e diplomacisë së Kosovës në lobimet e tyre për njohje të reja të shtetit tonë. Kadri Hasani thekson se nuk...

   Më Shumë

   Skandali i pagave shkakton KRISJE NË QEVERINË 'HARADINAJ' (Foto/Video)

   PAS KRITIKAVE NGA BE-JA, PASON VEPRIMI I SHEFIT TË FINANCAVE TË...

   Shpendi inaguroi objektin e oligarkut që blen leje ndërtimi(Foto/Video)

   KRYETARI I PRISHTINËS, NË VALLEN KRIMINALE TË...

   Shpendi inaguroi objektin e oligarkut që blen leje ndërtimi (Foto/Video)

   KRYETARI I PRISHTINËS, NË VALLEN KRIMINALE TË...

   OK KIDS
   Ua prezantojmë majmunin angolez

   Majmuni angolez i llojit kolobus (Colobus angolensis) i takon një grupi me pesë specie të kolobusëve bardhezi, të gjinisë Kolobus. Që të pesë speciet kanë karakteristika të ngjashme unike, duke...

   Me Shume

   Prej nga vijnë këpucët?

   Au, ooo,! Njerëzit në kohët e lashta sigurisht do të...

   Çfarë u shërbejnë mustaqet maceve?

   Mustaqet e maces përbëhen nga inde plot funde nervore. Këta...

   Ëndrra

   Jam Akili klasën e parë vijoi ëndërroj kur të...

   >