Kultivimi i kanabisit, Deputeti i PD nxjerr emrat: Çfarë po bën Prokuroria? - Lajme - Kosova Sot
Kultivimi i kanabisit, Deputeti i PD nxjerr emrat: Çfarë po bën Prokuroria?

Kultivimi i kanabisit, Deputeti i PD nxjerr emrat: Çfarë po bën Prokuroria?

Edhe pse ne Tepelene e Memaliaj jane kultivuar sasi kolosale kanabisi, sic thote deputeti i PD Tritan Shehu, nuk po behet asnje levizje nga Prokuroria per te hapur dosja per ata perfaqesues te institucioneve shteterore qe fshehen e perfituan prej kesaj veprimtarie kriminale.

Reagimi i plotë i Tritan Shehut:

NE TEPELENE E MEMALIAJ ASNJE MASE NDESHKUESE PER KANABISIN. Ne keto dy bashki u kultivuan sasi kolosale kanabisi. Perfitimet i muaren grupet kriminale si dhe perfaqesuesit e institucioneve shterore, qe e stimuluan, mbrojten, fshehen kete veprimtari kriminale, gje per te cilen fashataret u paguan nje “harac” te larte dhe sot vazhdojne te jetojne nen terror per sa kane bere. C’po ben Prokuroria qe nuk ka hapur asnje “dosje” per ata, sic e kerkon qarte edhe ligji 9559, neni 1, pika 3 i vitit 2006? Po shteti ne terresi? Asgje, asgje, asgje. DY KRYETARET E BASHKIVE, TE TEPELENES E MEMALIAJT Zz. TERMET PECI DHE DURIM ROSHI VAZHDOJNE TE QETE NE ZYRAT E TYRE.

Duhej qe qeveria te fillonte procedurat e shkarkimit te tyre. PER ME KEQ SHEFI I KOMISARIATIT TE TEPELENES EMILIANO PASHAJ QENDRON I PA TUNDUR NE POSTIN E TIJ, NDERSA AI I MEMALIAJ ARGERNT SHYTI, I PA PREKUR VECSE KA KALUAR NE DIBER!!!!

Keshtu nuk mund te luftohet krimi, droga e te vendoset ligji, si dhe te shpetojne qytetaret nga pesha e kriminalitetit. Me shume te drejte banore te atyshem me ngriten keto shqetesime, duke me theksuar se asgje nuk ka ndryshuar ne ato dy Bashki.

 (Kosova Sot)

15 orë e 48 minuta më parë
23/10/18