< Kandidatët për asamble që s'e morën asnjë votë - Lajme - Kosova Sot
Kandidatėt pėr asamble qė s

Kandidatėt pėr asamble qė s'e morėn asnjė votė

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve para pak kohësh ka publikuar listat e kandidatëve që kanë fituar ulëse nëpër asambletë komunale në mbarë Kosovën si rezultat i zgjedhjeve lokale të 22 tetorit.

Veç listës së kandidatëve që kanë fituar ulëse, KQZ ka publikuar edhe listën e plotë të kandidatëve për asamble dhe votat që ka marrë secili prej tyre, shkruan Koha.net.
Interesant është fakti se disa prej këtyre kandidatëve kanë as më pak e as më shumë se asnjë votë.

Më poshtë ju sjellim listën e kandidatëve që nuk kanë marrë asnjë votë në këto zgjedhje.

RILIND SHALA – Nisma për Kosovën, Deçan
SHQIPE CANHASI – Nisma për Kosovën, Gjakovë
LEOMIR SMAJLI – Nisma për Kosovën, Gjakovë
BESART MORINA – Fjala, Drenas
BEKIM HAJDARAJ – LDK, Drenas
ALBERT BUJUPI - Iniciativa Qytetare për Drenasin, Drenas
LINDITA BERISHA - Iniciativa Qytetare për Drenasin, Drenas
NEXHAT DAKI – Partia Socialdemokrate, Gjilan
JETON MEHMETI – Lëvizja Qytetare Vatra, Gjilan
IZMIR ISUFI - Lëvizja Qytetare Vatra, Gjilan
ALMA FAZLIU - Lëvizja Qytetare Vatra, Gjilan
REXHIJE HAZIRI - Lëvizja Qytetare Vatra, Gjilan
NASER ARIFI - Lëvizja Qytetare Vatra, Gjilan
SABANETE XHEMAILI - Lëvizja Qytetare Vatra, Gjilan
SABEDIN REXHEPI - Lëvizja Qytetare Vatra, Gjilan
LIRIDONA SELMANI - Lëvizja Qytetare Vatra, Gjilan
VALON HALIMI - Lëvizja Qytetare Vatra, Gjilan
RASIM AJUPI – AKR, Dragash
HAVA LEKAJ – AKR, Dragash
SAMET SELJIMI - Jedinstvena Goranska Partija, Dragash
ALBINA MAKSUTAJ – Nisma, Istog
VALON OSMANAJ – Nisma, Istog
EGZON SEFERAJ – Nisma, Istog
DILONA AVDIJAJ – Nisma, Istog
RAJMONDA HAXHIU – Nisma, Istog
ISUF BICAJ – Nisma, Istog
BESJANA BAJRAMAJ – Nisma, Istog
MIMOZË MAHMUTAJ – Nisma, Istog
HYSEN IBRAHIMAJ – Nisma, Istog
VALDRIN OSMANAJ – Nisma, Istog
SAMET LOKU – Nisma, Kaçanik
SIDORELA BERISHA – Iniciativa për Progresin e Klinës, Klinë
NUO LACI – PSHDK, Klinë
ARJETA PALUSHAJ – PSHDK, Klinë
JAK PRENAJ – PSHDK, Klinë
MUHARREM ZYLFIJI – Nisma, Klinë
BEXHET BEHRAMI – Nisma, Klinë
MIRADIJE KRASNIQI - Partia Liberale Egjiptiane, Klinë
ALBERT SMAKIQI – AAK, Klinë
LIRIDONA SELISHTA – Nisma, Kamenicë
ERMIRA ADEMI - Iniciativë Qytetare Lëvizja Për Drejtësi, Kamenicë
LIRIK MORINA - Iniciativë Qytetare Lëvizja Për Drejtësi, Kamenicë
SHQIPE MAHMUTI - Iniciativë Qytetare Lëvizja Për Drejtësi, Kamenicë
GENC VOCA – Partia Ura, Mitrovicë
BEKIM NIKA – Partia Ura, Mitrovicë
NEHAT KUQI – Partia Ura, Mitrovicë
JETON RAÇA – Alternativa, Mitrovicë
KALTRINA BEHRAMI – Alternativa, Mitrovicë
AJSHE BEKA – Alternativa, Mitrovicë
ENISA ONBASHI – Alternativa, Mitrovicë
ALBERT VËRBIQI – Alternativa, Mitrovicë
FATA ZATRIQI – Alternativa, Mitrovicë
BESIR KELMENDI – Alternativa, Mitrovicë
DIAR SHABANI– Alternativa, Mitrovicë
DRITA DIBRANI – Nisma, Mitrovicë
MENSUR ISLAMI – Partia e Drejtësisë, Mitrovicë
ADNAN MIFTARI– Partia e Drejtësisë, Mitrovicë
RESMIJE REXHEPI – Fjala, Mitrovicë
ZORICA PANTOVIQ - GI SDP - Oliver Ivanoviq, Mitrovicë
MAJLINDA BLLACA – PD, Lipjan
HAVA REXHEPI - PAI - Partia e Ashkanlive për Integrim, Lipjan
FATON RAMADANI PAI - Partia e Ashkanlive për Integrim, Lipjan
BAJRAM ADEMI PAI - Partia e Ashkanlive për Integrim, Lipjan
SHKURTE RIFATI PAI - Partia e Ashkanlive për Integrim, Lipjan
SEFER GOLIQ PAI - Partia e Ashkanlive për Integrim, Lipjan
ZEJNEPE HALITI PAI - Partia e Ashkanlive për Integrim, Lipjan
NAIM BAJRAMI, AKR, Artanë
SHYHRETE GASHI – AAK, Artanë
LULJETA HALIMI – AAK, Artanë
AFRIM HALIMI – AAK, Artanë
DEJAN NIKOLIQ - SLS - Samostalna Liberalna Stranka, Artanë
MURAT MUSTAFA - AKR, Obiliq
MENTOR KRASNIQI – LB, Rahovec
NAILE HIMAJ – LB, Rahovec
NAIM GASHI – LB, Rahovec
GAZMEND KAFEXHIU – AKR, Rahovec
LEONORA KAMAJ – PSD, Pejë
MUJË DESKU – Nisma, Pejë
MERGIM MUSIQI – Nisma, Pejë
HEROLIND SHALA – Nisma, Pejë
MELANI SHALA – Nisma, Pejë
FEHRIJE HOGJAJ – Nisma, Pejë
MIRJETA GECAJ MASHOLLAJ – PLE - Partia Liberale Egjiptiane
LIRONË GASHI – PD, Podujevë
ZYMRIE ALIJA - PDAK - Partia Demokratike e Ashkanlive të Kosovës
FJOLLA TATARI - PAI - Partia e Ashkanlive për Integrim
GËZIM SHALA - OBKD - Organizata e Ballit Kombëtar Demokrat
FERDANE JUSUFI - OBKD - Organizata e Ballit Kombëtar Demokrat
MERSIME JANUZI - OBKD - Organizata e Ballit Kombëtar Demokrat
EGZONA KAQANOLLI - OBKD - Organizata e Ballit Kombëtar Demokrat
ILAZ FEJZULLAHU - OBKD - Organizata e Ballit Kombëtar Demokrat
NASER XHAKA - OBKD - Organizata e Ballit Kombëtar Demokrat
EDON TAHIRAJ - OBKD - Organizata e Ballit Kombëtar Demokrat
DONJETA SEJDIU – PSD, Prishtinë
VJOLLCA REXHEPI – Alternativa, Prishtinë
ILIR HAVOLLI – Alternativa, Prishtinë
MIRANDA KRASNIQI – Alternativa, Prishtinë
BESFORT GASHI – Alternativa, Prishtinë
ARIJETA BACA – Alternativa, Prishtinë
100. SHPËTIM LATIFI – Alternativa, Prishtinë
101. DRITON KADRIJA – Alternativa, Prishtinë
102. AFRIM HAZIRI – Nisma, Prishtinë
103. NDERIM BAJRA – Nisma, Prishtinë
104. GYLXHAN MORINA – Fjala, Prizren
105. BERK KYÇYK – Fjala, Prizren
106. BESIM BEKTESHI – Fjala, Skenderaj
107. RINORE BUZHALA - LDK, Skenderaj
108. URIM GASHI – IQ Iniciativa e Therandës, Suharekë
109. TAHIR MANXHUKA - IQ Iniciativa e Therandës, Suharekë
110. DRITON BYTYQI – IQ Iniciativa e Therandës, Suharekë
EROLL POLAKU – Nisma, Ferizaj
112. ARIFE SEJDIU –Nisma, Ferizaj
113. NYRTEN JASHARI – PDAK- Partia Demokratike e Ashkanlive të Kosovës, Ferizaj
114. FLORENT BEQIRXHEPA –PDAK- Partia Demokratike e Ashkanlive të Kosovës, Ferizaj
RRUSTEM HANIQI – PDAK- Partia Demokratike e Ashkanlive të Kosovës, Ferizaj
116. SHKURTE KRUJEZI - PAI- Partia e Ashkanlive për Integrim, Ferizaj
NEXHIBE BAJRAMI - PAI- Partia e Ashkanlive për Integrim, Ferizaj
118. MUAMET SYLEJMANI - AAK, Viti
119. MIRANDA MEHMETI – OBKD- Organizata e Ballit Kombëtar Demokrat, Viti
120. MIRADIJE HAJRA – Alternativa, Vushtrri
121. AGIM BIVOLAKU – Alternativa, Vushtrri
122. ARNISA MEHMETI – Alternativa, Vushtrri
123. NAILE SHAQIRI – Nisma, Vushtrri
124. BUKURIJE TAHIRI - LDK, Zubin Potok
125. SHEHRIJE VESELI – PDK, Zubin Potok
126. NAZMIJE VESELI – PDK, Zubin Potok
127. VALONA VESELI – PDK, Zubin Potok
128. PETRIT KRASNIQI – AKR, Malishevë
129. ALBULENA MAZREKU – AAK, Malishevë
130. BAKI MIROCI – Lëvizja Vetëvendosje, Junik
131. NEVENKA RIKALO – GI, Graçanicë
132. ZIVOJIN STANISIC – GI, Graçanicë
133. DEJAN ZAFIROVIC – GI SPD, Ranilluk
134. DIEJ AJETI – GI, Kllokot
135. SRDJAN PERIC – AGI, Kllokot
136. SADRI EMINI – Iniciativa Qytetare, Kllokot
137. LIRIE ADEMI – PDK, Kllokot
138. GANIMETE NEZIRI – PDK, Kllokot
139. BLERTINA HAZIRI – PDK, Kllokot

(Kosova Sot)

6 orë e 26 minuta më parë