Çka janë yjet? - OK KIDS - Kosova Sot
Ēka janė yjet?

Ēka janė yjet?

Yjet janë trupa qiellor të cilët kanë nxehtësinë dhe dritën e vet, trasmeton gazeta Kosova Sot Online.

Ylli më i afërt i është Dielli. Në krahasim me Diellin ka miliarda yje të cilat  janë mira herë më të mëdhej se Dielli.

Image

 

(Kosova Sot)

23 orë e 47 minuta më parë
21/02/18