Krem banane, ilaçi kundër kollës - Shëndetësia - Kosova Sot
Krem banane, ilaēi kundėr kollės

Krem banane, ilaēi kundėr kollės

Krem banania është dëshmuar të jetë shumë efektive në shërimin e kollës së mërzitshme kundër kollës dhe bronkitisin. Sidomos ndikon te fëmijët dhe personat e moshuar. Kremi është i shijshëm, i shëndetshëm dhe shërues, transmeton gazeta Kosova Sot. Lehtë përgatitet Përbërësit e nevojshëm: - 2 banane të pjekura, - 2 lugë sheqer të vrugtë, - 400 ml ujë të vluar. Mënyra e përgatitjes: Qëroni bananet dhe i shtypni me lugë. Ia shtoni sheqerin dhe i përzieni përbërësit. Sipër ia derdhini ujin e vluar dhe e lini të qëndrojë edhe gjysmë orë. Më pas e procedoni. Mënyra e konsumimit: Merrni nga një lugë katër herë në ditë, në çdo dy orë. Për dy ditë do të shëroheni nga kolla e mërzitshme.

(Kosova Sot)

3 orë e 41 minuta më parë
18/01/18
aaaaaaaa