Argjentina gëzon Icardin, mbetet jashtë një yll i madh (Foto) - Sport - Kosova Sot
Argjentina gëzon Icardin, mbetet jashtë një yll i madh (Foto)

Argjentina gëzon Icardin, mbetet jashtë një yll i madh (Foto)

Argjentina ka bërë publike listën për dy ndeshjet miqësore kundër Brazilit dhe Singaporit.

Argjentina ka bërë publike listën për dy ndeshjet miqësore që do t’i zhvillojë në fillim të muajit qershor, kundër Brazilit (9 qershor) dhe Singaporit (13).

Për këto dy ndeshje, Kombëtarja Alicesleste ka ftuar pas një kohe të gjatë sulmuesin e Interit, Mauro Icardi, por ka lënë në shtëpi sulmuesin e Manchester City, Kun Aguero.

Përveç Messi dhe Higuain në sulm është ftuar edhe Alejandro Gomez i Atalantas, Joaquin Correa i Atleticos, Angel Di Maria i PSG-së dhe Paolo Dybala i Juventusit.

Befasia tjetër nga Jorge Sampioli, që besohet tashmë të jetë trajner i ri i Argjentinës dhe të dielën do të jetë sfida e fundit me Sevillan, është se ka ftuar vetëm katër mbrojtës, më së shumti sulmues, 

Ja lojtarët e ftuar:

(Kosova Sot)

13 orë e 0 minuta më parë
21/06/18