Kjo ishte oferta e çmendur që Messi ia refuzoi Manchester Cityt - Sport - Kosova Sot
Kjo ishte oferta e çmendur që Messi ia refuzoi Manchester Cityt

Kjo ishte oferta e çmendur që Messi ia refuzoi Manchester Cityt

Duke parë që Messi nuk e kishte nënshkruar kontratën e re në “Camp Nou”, Manchester City i kishte ofruar yllit argjentinas një shumë marramendëse për të kaluar në “Etihad”.

Manchester City i kishte ofruar Messit një kontratë me pagë 50 milionë euro në vit për të kaluar në “Etihad”, raporton Marca.

Por, skuadra angleze kishte ofruar vetëm 100 milionë euro për blerjen e yllit argjentinas.   

Megjithatë, Messi nuk e ka pasur asnjëherë për qëllim të largohet nga Barça. Gjiganti spanjoll, i tronditur nga oferta e Cityt, i ofroi Messit pagë marramendëse, duke e bërë kështu lojtarin më të paguar në botë, para Neymarit dhe Ronaldos.

(Kosova Sot)

6 orë e 27 minuta më parë
23/10/18