Juventus fiton derbin ndaj Torinos, kalon në gjysmëfinale të Coppa Italia (Video) - Sport - Kosova Sot
Juventus fiton derbin ndaj Torinos, kalon në gjysmëfinale të Coppa Italia (Video)

Juventus fiton derbin ndaj Torinos, kalon në gjysmëfinale të Coppa Italia (Video)

Juventus ka shënuar fitore 2:0 ndaj Torinos, për të kaluar në gjysmëfinale të Coppa Italia

Skuadra e Juventusit ka kaluar në gjysmëfinale të Coppa Italia, pas fitores 2:0 ndaj rivalit të qytetit, Torino.

Golat për vendësit i shënuan Douglas Costa dhe Mario Mandzukic.

Juventus kështu bëhet skuadra e katërt që kalon në gjysmëfinale, ku do të luaj ndaj Atalantas, që mbrëmë eliminoi Napolin.

Në gjysmëfinalen tjetër do të takohen Milan dhe Lazio.

(Kosova Sot)

16 orë e 58 minuta më parë
16/07/18