United u kthehet humbjeve, mposhtet nga Newcastle - Sport - Kosova Sot
United u kthehet humbjeve, mposhtet nga Newcastle

United u kthehet humbjeve, mposhtet nga Newcastle

Newcastle United ka shënuar fitore minimale 1:0 ndaj Manchester Unitedit në kuadër të Premierigës angleze

Manchester United u është kthyer humbjeve në Premierligë, duke u mposhtur në udhëtim nga Newcastle United 1:0.

Golin e vetëm dhe të fitores e shënoi Ritchie në minutën e 65’.

Pas kësaj humbje, Unitedi vazhdon të mbetet në vendin e dytë më 56 pikë, 16 më pak se sa City në vendin e parë, ndërsa Newcastle ngritët në vendin e 13 më 28 pikë. 

 

(Kosova Sot)

6 orë e 38 minuta më parë
25/09/18