Momenti shokues kur bodybuilder-i thyen qafen dhe vdes (Foto/Video) - TV - Kosova Sot
Momenti shokues kur bodybuilder-i thyen qafen dhe vdes (Foto/Video)

Momenti shokues kur bodybuilder-i thyen qafen dhe vdes (Foto/Video)

Një kampion Jugafrikan i bodybuilding-ut ka vdekur nga lëndimi i tmerrshë pas një përpjekje për të kthyer shpinën, transmeton Kosova Sot Online.

Sifiso  Lungelo Thabete theu qafën pasi i ra në kokë.

The South African bodybuilder died as a result of his injuriesYoung bodybuilder Sifiso Lungelo Thabete died after breaking his neck while trying to do a backflip

Zyrtarët e garës vrapuan të tmerruar drejt tij.

Revista e Bodybulding-ut në Afrikën e Jugut ka shkruar: “ Komuniteti i bodybuilder-ëve u shokua nga lajmi tragjik për vdekjen e Sifiso Lungelo Thabete, një bodybuild-er nga Umlazi në KëaZulu-Natal, në këtë vikend:

Worried officials rushed to help after he remained motionless on the mat on SaturdayThe young bodybuilder had been tipped for a big future and his death has sent shockwaves through the sportHe was a former IFBB Junior World Champion in the up to 75kg category

Mësohet se ai kishte një të ardhme të ndritur meqë kishte qenë kampio botëror në kampionatin botëror të juniorëve deri në 75 kg.

Ai kishte impresionuar turmën dhe jurinë me madhësinë e muskujve të tij dhe maturinë që kishte treguar në krahasim me moshën që kishte.

(Kosova Sot)

2 orë e 46 minuta më parë
21/07/18