OnePlus Nord 2 zbulon fotografitë e telefonit inteligjent

  • G.G /
  • 21 korrik 2021 - 08:59
OnePlus Nord 2 zbulon fotografitë e telefonit inteligjent

Telefoni i ri inteligjent do të prezantohet zyrtarisht këtë javë. 

Pajisjet OnePlus dikur ishin një alternativë e lirë për modelet kryesore nga Samsung dhe Huawei. Në ndërkohë, megjithatë, ato janë në një nivel po aq të lartë çmimi, prandaj OnePlus po ofron një alternativë në segmentin e çmimit të mesëm me Nord.

Prodhuesi kinez planifikon të zbulojë zyrtarisht Nord 2 5G më 22 korrik.

Tashmë janë publikuar fotografitë dhe specifikimet zyrtare të telefonit inteligjent.

Sipas Ishan Agarwal, këto janë imazhet zyrtare të pasqyrimit, pasi OnePlus do t’i tregojë ato në faqen e saj të internetit.

Sipas tij, Nord 2 5G ka një ekran 6.43 AMOLED me një rezolucion prej 2400 x 1080 pikselë. Do të ketë 2 variante të hapësirës: 8 GB RAM plus 128 GB hapësirë ​​të brendshme dhe 12 GB RAM me 256 GB hapësirë ​​ruajtëse.

Kamera kryesore duhet të ketë 50 megapikselë. Një kamerë tjetër ka 8 megapikselë.

Nuk është ende e qartë nëse është një aparat fotografik me kënd të gjerë ose zoom. Ekziston edhe një sensor 2 MP për efektet e thellësisë. Kamera e përparme ka 32 megapikselë.

Sensori i gjurmës së gishtit duhet të jetë i vendosur në ekran. Bateria duhet të ketë 4500 mAh dhe mund të karikohet me 65 vat.

OnePlus Nord 2 5G ndoshta do të kushtojë midis 399 dhe 449 euro.

(Kosova Sot Online)