Përpara prezanimit, OnePlus na njofton me veçoritë e orës së re Watch 2

  • E.K /
  • 23 February 2024 - 09:28
Përpara prezanimit, OnePlus na njofton me veçoritë e orës së re Watch 2

Ora e ardhshme OnePlus Watch 2, e vendosur të zbulohet zyrtarisht më 26 shkurt të vitit 2024, ka detajuar disa nga specifikat dhe dizajnet e saj.

Me një bateri të konsiderueshme 500 mAh, Watch 2 dallon nga ora origjinale e OnePlus e cila përmban një bateri 402 mAh, dhe ofron një përdorim 10 ditësh me një karikim të vetëm.

Në krahasim me konkurrentët e saj, bateria 500 mAh e OnePlus Watch 2 tejkalon atë të Samsung Galaxy Watch 6 e cila ka një bateri 425 mAh.

Kjo orë pritet të ofrojë jetëgjatësi mbresëlënëse të baterisë për një orë inteligjente.

Gjithashtu, ajo do të mbështetet nga karikimi 10 W, që përputhet me shpejtësinë e karikimit të konkurrentëve të saj Galaxy nga Samsung.

OnePlus Watch 2 do të përmbajë Bluetooth dhe Wi-Fi, dhe do të jetë në dispozicion në dy ngjyra: Black Steel dhe Radiant Steel.

Ora inteligjente do të mundësohet nga çipi Qualcomm Snapdragon W5 Gen1. 

(Kosova Sot Online)