5 shenjat e Horoskopit që shkaktojnë më shumë kaos në një lidhje dashurie

  • E.K /
  • 21 October 2022 - 09:13
5 shenjat e Horoskopit që shkaktojnë më shumë kaos në një lidhje dashurie

Nëse gjeni dikë që i pëlqen të krijojë dramë dhe t’i kombinojë ato me një person që projekton shumë energji përmes emocioneve, do të keni një personalitet kaotik. Nëse jeni në një lidhje me një partner kaotik, atëherë sfidat do të jenë të përditshme. Pra, cilat janë 5 shenjat që karakterizohen nga sjellja kaotike si partnerë.

Akrepi

Akrepat janë partnerë kaotikë për shkak të emocioneve të tyre intensive dhe mënyrës se si i përdorin ato për të manipuluar dhe kontrolluar të tjerët. Nëse jeni në një lidhje me një Akrep, gjëja e fundit që dëshironi të bëni është t’i mërzitni sepse reagimi do të jetë i paparashikueshëm.

Ata kanë reagime të forta emocionale si xhelozia, hakmarrja dhe zemërimi. Akrepat kërkojnë respekt dhe njohje për t’u ndjerë superiorë.

Binjakët

Binjakët mund të jenë partnerë kaotikë për shkak të sjelljes së tyre të paqëndrueshme, çështjeve të angazhimit dhe mënyrës se si priren të marrin drejtimin kur bëjnë një bisedë. Binjakët mund të zgjedhin ta bëjnë një situatë të zakonshme pak më interesante, kështu që do të jetë më argëtuese të flasim për të më vonë.

Peshqit

Peshqit kanë emocione të forta që shpesh ndikojnë në mënyrën se si mendojnë dhe sillen. Edhe pse Peshqit nuk janë njerëz për hakmarrje apo ndëshkim, ata do të mbajnë inat dhe ndonjëherë e kanë të vështirë të përballen me ndjenjat e lënduara.

Ata priren të kërkojnë miratim, vërtetim, pranim dhe komplimente nga të tjerët dhe nuk janë mjaftueshëm të sigurt në aftësitë e tyre për t’u mbështetur vetëm në ndjenjat e tyre të vetëvlerësimit.

Dashi

Dashi mund të jetë një partner kaotik për shkak të ndryshimeve të egra të humorit. Një moment ai është argëtues dhe aventurier, në tjetrin ai është i trishtuar dhe i mundur. Ndryshimi i humorit mund të jetë aq i shpejtë sa është e vështirë të vazhdosh.

Dashi mund të jetë konfrontues dhe nuk do të përmbahet nëse kanë diçka negative për të thënë. Dhe kur ai të kritikon papritmas, është sikur të ka goditur me thikë në zemër.

Shigjetari

Shigjetarët janë jashtëzakonisht të pavarur dhe megjithatë, kur janë në një lidhje, ata mund të jenë shumë kërkues. Ata duan mbështetje dhe mirëkuptim të vazhdueshëm. Ata ndonjëherë e kanë të vështirë të marrin përgjegjësinë për zgjedhjet e tyre fatkeqe, rrethanat e dyshimta dhe veprimet e marra.

(Kosova Sot Online)