Për 72 orë, poret e thella në fytyrë zhduken: Krejt çfarë ju duhet i keni në kuzhinë - Femra - Kosova Sot
Për 72 orë, poret e thella në fytyrë zhduken: Krejt çfarë ju duhet i keni në kuzhinë

Për 72 orë, poret e thella në fytyrë zhduken: Krejt çfarë ju duhet i keni në kuzhinë

Shumë persona kanë telashe me lëkurën. Problem i shpeshtë është shfaqja e rrudhave të thella në fytyrë. Në këtë artikull ju ofrojmë disa këshilla që ndihmojnë te ky problem. Mos aplikoni shumë pudër, sepse ashtu nuk rregulloni gjë. Më mirë të përdorni ndonjë maskë të shëndetshme për fytyrë. Mos përdorni preparate kimike që ju bëjnë dëm, por ja disa ide natyrale për maskë që ndihmon të zgjidhni këtë problem. BANANIA Merrni një banane, e shtypni dhe përgatitni një pastë. Aplikojeni në fytyrë dhe e lini të veprojë për 10 minuta, e shpëlani më pas.

VAJI I KOKOSIT

 

Vaji i kokosit është një nga vajrat më të shëndetshme. Ka efekt kundër baktereve, kërpudhave dhe ka efekt kundër kancerit. Është i shkëlqyeshëm edhe për lëkurë, flokë, zbardhjen e dhëmbëve. Aplikojeni në fytyrës si maskë dhe ndihmon te shumë probleme të lëkurës, pakëson edhe theksimin e shenjave.

ALOE VERA

Aloe vera është shumë e shëndetshme për flokë. Mund ta përdorni xhelin dhe ta aplikoni në lëkurën e fytyrës.

TË BARDHËT E VEZËS

Merrni të bardhët e vezës dhe aplikojeni në lëkurës, e lini për 10 minuta, e shpëlani. Aplikojeni këtë metodë 3 herë në ditë, dallimet i vëreni menjëherë. 

(Kosova Sot)

17 orë e 27 minuta më parë
18/12/18