Këtë e keni pritur kohë të gjatë: Vijnë çorapët e najlonit që është e pamundur t'i shqyeni - Femra - Kosova Sot
Këtë e keni pritur kohë të gjatë: Vijnë çorapët e najlonit që është e pamundur t

Këtë e keni pritur kohë të gjatë: Vijnë çorapët e najlonit që është e pamundur t'i shqyeni

Me siguri njëherë ju ka ndodhur që në një moment të papërshtatshëm çorapët e najlonit t'ju zhgënjejnë. Kompania "Sheerly Genius" ka krijuar çorapët e para të najlonit që nuk mund të shkatërrohen. Janë të bëra nga materiali që përdoret për ndërtimin e jelekëve që ju bëjnë ballë plumbave dhe janë testuar së paku në 50 mbathje, e krijuesit e tyre thonë se as atëherë nuk dëmtohen. Pos se në mënyrë të pabesueshme janë të forta, këto çorapë najloni janë antibakteriale dhe shumë të rehatshme. I vetmi telash për momentin është se nuk mund të blihen ende sepse bëhet fjalë për një kompani "kickstarter" që merr kohë edhe një muaj e gjysmë. Por, çorapët tuaja të pashkatrruara mund t'i përsëritni përmes internetit paraprakisht. Kushtojnë 79 dollarë derisa prodhimi do të fillojë në vjeshtë.

(Kosova Sot)

11 orë e 22 minuta më parë
18/12/18