Këto modele të fustaneve janë zgjidhje e menjëhershme për pranverë

  • 06 prill 2019 - 08:10
Këto modele të fustaneve janë zgjidhje e menjëhershme për pranverë

Pyeteni se çfarë do të vishet këtë pranverë? Nuk jeni të vetmet. Kur dielli lëshon rrezet e para, atëherë sillet nëpër kokë se si duhet të duket veshja pranverore. Përgjigjja më e thjeshtë janë fustanet.

Image

 

Këmishë-fustan

Këtë pranverë në fokus janë këmisha-fustane dhe ato me prerje femërore. Gjithsesi, cilin ta zgjidhni, fustani-këmishë është investim i mirë shkaku i gjithanshmërisë në kombinim – me atlete për fundjavë, ose me taka për dukje në punë.

 

 

 

 

 

 

 

 

Image

 

Fustanet e shkurtë

Fustanet e shkurtë nuk janë vetëm për dalje natën. Falë brendëve, fustanet e shkurtë marrin dukje ditore të lëmuar. Mund t’ju shtoni në stil përmes një xhaketës pranverore.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Image

 

Triko në trend

Fustanet romantike janë fazoni juaj? Provoni fustanet e thurur në shirita neutral ose zbehta. Shtoni dhe një palë sandale të rrafshëta klasike për t’u ndier e relaksuar.

 

 

 

 

 

 

 

Image

 

Në ngjyrën e verdhë, të limonit

Zëvendësoni detajin britanik me lule për ngjyrat agrume për një rikthim këtë sezon. Janë freskuese dhe të ëmbël.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Image

 

“Power Puff Girls”

Në mëngët “puff” nuk mjaftojnë, zgjidhni fustanin me ngjyrë të zjarrtë me detaje efektive që dyfishojnë argëtimin. Mbathni një palë çizme kaubojsh për dukje sa më ‘cool’.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Image

 

Bota bardhezi

Kombinimet bardhezi nuk janë gjë tjetër pos të mërzitshme. Por nëse lozni paksa me detajet minimaliste, këto fustane lejojnë që aksesorët tuaj të shkëlqejnë.

 

 

 

 

 

 

 

(Kosova Sot)