Meqë të gjithë tani kanë baluke, ja prerjet që i shkojnë më shumë formës suaj të fytyrës

  • 10 tetor 2019 - 12:24
Meqë të gjithë tani kanë baluke, ja prerjet që i shkojnë më shumë formës suaj të fytyrës

Kohët e fundit shumë personazhe të njohur të ekranit kanë prerë flokët me baluke.

Ky detaj është kthyer sërish në modë dhe sigurisht të gjithëve ndoshta na shkoi në mendje të guxonim dhe të provonim.

Por para se të merrni gërshërët ose të shkoni tek parukierja, shikoni më parë se kush formë e balukes ju përshtatet më shumë me fytyrën.

–Nëse keni fytyrë të rrumbull, balukja anash do ju përshtatet më shumë. Pasi ajo krijon idenë e një fytyre të zgjatur.

–Nëse keni fytyrë në formë zemre, baluket sigurisht që duhet të jenë të fryra dhe të ndara në mes.

–Për fytyra ovale, baluket e prera drejt janë idealet.

–Për fytyrat katrore duhen baluke të gjatë dhe me shkallëzim.

– Për fytyrë të zgjatur mjafton t’i hidhni një sy fotos së këngëtares Rihanna.

(Kosova Sot Online)