Me një lugë në ditë hiqni 1 cm dhjam përreth belit

  • 09 nëntor 2019 - 17:41
Me një lugë në ditë hiqni 1 cm dhjam përreth belit

Në kërkim për dieta interesante, krejt rastësisht është zbuluar kjo recetë vendore që ju ndihmon të humbni në peshë në afat rekord, do të humbni nga një centimetër të belit për çdo ditë. Vetëm disa lugë në ditë do t'ju ndihmojnë në këto dhjetë situata: - Përshpejton metabolizmin dhe heq kilogramët shtesë; - Parandalon mbajtjen e lëngjeve; - Përmirëson tretjen; - Forcon imunitetin; - Shton nivelin e energjisë; - Shëron pagjumësinë; - Mbron fytin dhe telat e zërit; - Parandalon plakjen e qelizave; - Shton libidonë; - Hedh toksina nga trupi.

Përbërësit: 2 cm rrënjë të freskët xhenxhefili, 4 limonë, 2 lugë kanellë, 3 lugë mjaltë, ¼ e gotës ujë të ftohtë.

Përgatitja: Vetëm përzieni mirë të gjithë përbërësit në blender. Konsumimi: Merrni nga një lugë çdo ditë para shujtës. E konsumoni tri javë, bëni pauzë për 14 ditë. 

(Kosova Sot Online)