Tërhiqni gjithmonë tipin e gabuar të mashkullit, ka të bëjë me shenjën tuaj të horoskopit

  • G.G /
  • 19 May 2022 - 11:35
Tërhiqni gjithmonë tipin e gabuar të mashkullit, ka të bëjë me shenjën tuaj të horoskopit

A i keni hedhur një sy listës së partnerëve romantikë që ju kanë tërhequr dhe keni vënë re se keni pasur një tip?

Nuk është e pazakontë që gratë vazhdimisht të kërkojnë të njëjtin lloj mashkulli në mënyrë të përsëritur, edhe nëse gjërat nuk funksionojnë kurrë me ta, veçanërisht nëse tipi i gabuar duket se është i vetmi tip që tërheqin.

Ja pse i tërhiqni meshkujt e gabuar, bazuar në shenjën tuaj të zodiakut.

Dashi: Ju keni një personalitet të fortë dhe ju pëlqeni djemtë që mund të përballojnë zjarrin tuaj pa fikur shkëndijën tuaj, kështu që keni tendencën të tërhiqni tipa tepër mashkullorë. Ju pëlqen që ata të jenë të fortë, por jo kontrollues, kjo është arsyeja pse marrëdhëniet me këta tipa maço priren të mos funksionojnë. Ju pëlqen konkurrenca dhe keni nevojë për dikë që është i gatshëm të humbasë ndonjëherë.

Demi: Ju pëlqejnë gjërat më të bukura në jetë dhe sinqerisht, ju pëlqen të trajtoheni si një mbretëreshë, kështu që prireni të tërhiqni djemtë që do t’ju llastojnë. Megjithatë, nëse ata nuk kanë asgjë tjetër përveç dhuratave dhe rezervimeve të darkës në restorante përrallore për t’ju ofruar, ju do të humbni interesin shpejt. Ju pëlqen mënyra se si ai dëshiron t’ju japë botën dhe dëshironi që marrëdhënia të funksionojë, por nëse ai ka vetëm një llogari të madhe bankare, nuk do të jeni me të për një kohë të gjatë.

Binjakët. Keni tendencë për të tërhequr djem të fshehtë. E merrni si një sfidë se do të jeni në gjendje t’i nxirrni sekretet e tyre, por ndonjëherë nuk ka shumë për të zbuluar. Vetëm për shkak se dikush është misterioz, nuk do të thotë domosdoshmërisht se ai është interesant.

Gaforrja: Jeni shumë të kujdesshme dhe të dashura ndaj duket se po tërhiqni meshkujt që kanë nevojë për një figurë nëne në jetën e tyre. Të vetmit njerëz me të cilët do të luani “mamin” janë fëmijët tuaj, jo një mashkull i mundshëm. Ju dëshironi një marrëdhënie të barabartë, jo një marrëdhënie ku të shfrytëzohet dhembshuria dhe ndjeshmëria juaj.

Luani: Ju jeni gjithçka, kështu që keni tendencë të tërhiqni ata lloj djemsh që nuk janë të interesuar për ju, por për idenë tuaj. Ata tërhiqen nga mënyra se si ju e prezantoni veten dhe se si i mbani njerëzit të magjepsur, dhe për sa kohë që ju jepni këtë personazh të përsosur, ata janë të fiksuar. Por në momentin që ju e ulni vigjilencën dhe keni një emocion të vërtetë, ata bëhen më pak të interesuar. Ata duan versionin e tyre të idealizuar për ju, jo ju.

Virgjëresha: Ju keni tendencën të tërheqni djemtë që kanë nevojë për “rregullim”. Nuk ka asgjë që nuk mund ta rregulloni dhe djemtë e dëmtuar dynden tek ju, duke shpresuar se edhe ju do të jeni në gjendje t’i rregulloni ato. Por nuk është detyra juaj të riparoni dikë që është i thyer. Ju dëshironi dikë që është i vendosur dhe i durueshëm, jo dikë që ka nevojë për siguri të vazhdueshme.

Peshorja: Je shumë e vështirë për tu rezistuar, kështu që nuk është për t’u habitur që djemtë e gabuar tërhiqen nga ty. Ju nuk doni të lëndoni askënd dhe keni prirjen të shmangni konfrontimin, kështu që nëse nuk e shikoni, mund ta gjeni veten të mbërthyer me njerëz të gabuar. Me të vërtetë nuk dëshironi të jeni me dikë që nuk mund t’i qaset ndjenjave të tij ose që ushqen konfliktin.

Akrepi: Ju tërhiqni djem që ju lejojnë t’i dominoni dhe që kanë frikë t’ju sfidojnë. Nuk dëshironi dikë që është gjithmonë dakord me ju, sepse ata kanë frikë prej jush. Jeni të sigurta dhe të guximshme dhe kjo tenton të tërheqë djem të dobët që duan që dikush t’i kontrollojë ata. Keni nevojë për dikë që mund të qëndrojë në këmbë dhe është po aq i egër dhe pasionant sa ju.

Shigjetari: Ju tërhiqni tipin e gabuar të djemve që mendojnë se mund t’ju zbutin. Keni një shpirt aventurier dhe jeta e zakonshme nuk është për ju. Nëse një djalë nuk është i gatshëm të jetë partneri juaj dhe të udhëtojë nëpër botë, atëherë ai nuk është i duhuri për ju. Kushdo që mendon se mund t’ju ndryshojë dhe t’ju shndërrojë në dikë të përkushtuar, e ka shumë gabim.

Bricjapi: Ju tërhiqni meshkujt e gabuar sepse ata mendojnë se kur thoni se dëshironi një martesë, familje dhe shtëpi, keni parasysh një kohë të largët në të ardhmen, jo së shpejti. Ata nuk mund të gabojnë më shumë. Ju mund të jeni i ri, por kjo nuk do të thotë se nuk e dini saktësisht se çfarë dëshironi nga jeta ose se nuk dini çfarë duhet të bëni për ta arritur atë. Do të dilni, sepse tashmë keni një fund të lojës në mendje: sigurinë financiare dhe familjare.

Ujori: Ju tërhiqni burrat e gabuar, sepse ata bëhen të fiksuar me zgjuarsinë tuaj dhe nuk mendojnë se duhet të arrijnë nivelin tuaj dhe se ju do të zbrisni në nivelin e tyre. E vërteta është se nëse një djalë nuk ka asgjë për t’ju ofruar intelektualisht, ju nuk jeni të interesuar. Ju dëshironi dikë që e sheh botën me këndvështrimin e vet dhe që mund t’ju mësojë një ose dy gjëra.

Peshqit: Ju tërhiqni burrat e gabuar për shkak të shpirtit tuaj artistik. Këta djem kanë fantazi se ata janë muza juaj dhe ju frymëzojnë për të krijuar diçka të mahnitshme. Por nëse nuk janë krijues apo inteligjentë, nuk do të jeni të interesuar; nuk do të jeni në gjendje t’i toleroni. Ata mund të jenë mbështetës të punës tuaj, thjesht nuk dëshironi të keni një marrëdhënie personale me ta.

(Kosova Sot Online)