TABELAT/ Mbyllet numërimi i votave në 23 bashki në vend, ja fituesit

  • 01 korrik 2019 - 08:41
TABELAT/ Mbyllet numërimi i votave në 23 bashki në vend, ja fituesit

Mbyllet numerimi i votave ne 23 bashki ne vend dhe kanë dalë fituesit. Rezultat qe ne fakt nuk ka pasur surpriza.

Keshtu, sic mund te shihni edhe tabelat me poshte, qe jane te publikuara nga Komisioni Qendror i Zgjedhjeve, ka mbaruar numerimi dhe jane shpallur fituesit konkrerisht ne keto Bashkise:

Divjakë, Pustec, Memaliaj dhe Fushë-Arrëz, Konispol, Libohovë Kolonjë, Belsh, Himarë, Roskovec, Poliçan, Vorë, Lushnje, Skrapar, Prrenjas, Mallakastër, Malësi e Madhe, Pukë, Ura Vajgurora, Librazhdi, Gramshi dhe Tropoja, Selenicë.

JA TABELAT E REZULTATEVE SIPAS BASHKIVE:

(Kosova Sot Online)