Njihuni me 95-vjeçarin, që nuk i ka prerë asnjëherë flokët, Ja pse konsidetohet perëndi

  • G.G /
  • 09 korrik 2020 - 10:49
Njihuni me 95-vjeçarin, që nuk i ka prerë asnjëherë flokët, Ja pse konsidetohet perëndi

Një 95-vjeçar respektohet si Perëndi nga banorët e provincës ku ai jeton. Kjo për shkak të gjatësisë së flokëve të tij gati 7.5-metërshe. Doddapalliah nuk i ka prerë asnjëherë flokët e tij, pasi që beson se do e humbte statusin e tij si hyjni.

Banorët e fshatit Chitradurga të Indisë e konsiderojnë atë të shenjtë, si dhe ia mirëmbajnë flokët.

Flokët e tij janë aq të gjata e të trasha, sa që ndihmësve iu duhen orë të tëra për t’ia dhënë dukjen që 95-vjeçari e kërkon.

(Kosova Sot Online)