“Mbajeni koronavirusin larg si vjehrrën”, deklarata që bëri një institucion të kërkojë falje

  • E.K /
  • 03 shtator 2020 - 08:15
“Mbajeni koronavirusin larg si vjehrrën”, deklarata që bëri një institucion të kërkojë falje

“Hileja për distancimin social është të veproni sikur vjehrra është nëpër çdo cep të shtëpi”, tha përmes një statusi Këshilli i Stockport në Britaninë e Madhe.

Postimi solli një valë komentesh, pas të cilave këshilli kërkoi falje publike dhe e fshiu statusin në Twitter.

Gjithçka ka qenë në mënyrë të figurshme, por që ka ngjallur reagime sidomos tek gratë dhe tek ato me statusin e vjehrrës.

(Kosova Sot Online)