Para nisjes së takimit me Vuciq, Hoti publikon fotografinë e Rugovës te Capitoll Hill

  • E.K /
  • 03 shtator 2020 - 12:32
Para nisjes së takimit me Vuciq, Hoti publikon fotografinë e Rugovës te Capitoll Hill

Kreu i Qeverisë së Kosovës, Avdullah Hoti para nisjes së takimit me Serbinë në Shtëpinë e Bardhë ka publikuar një fotografi të presidentit historik të vendit, Ibrahim Rugovës.

Hoti në Facebook ka publikuar fotografinë e ish’presidentit Rugova që ishte bërë gjatë vizitës së tij në Shtetet e Bashkuara.

Ky është mesazhi i kryeministrit para nisjes së takimit të tij në Uashington me presidentin serb Aleksandër Vuciq.

Kjo fotografi është bërë para Capitoll Hill, që është selia e qeverisë amerikane, Kongresit dhe Gjykatës Supreme.

 
Publiée par Avdullah Hoti sur Jeudi 3 septembre 2020

(Kosova Sot Online)