A ju kujtohet nëna e famshme e 13 fëmijëve në Britani, sot ajo u gjet e vdekur në pyll

  • E.K /
  • 18 shtator 2020 - 14:19
A ju kujtohet nëna e famshme e 13 fëmijëve në Britani, sot ajo u gjet e vdekur në pyll

Mandy Gardner, 43 vjeçarja britanike nënë e 13 fëmijëve, e përfshirë në disa programe televizive për “shtatzanitë e saj të jashtëzakonshme”, raportohet se ka vrarë veten në një park pranë shtëpisë së saj.

Gardner ishte gjetur e vdekur në një park pyjor pranë shtëpisë së saj në West Sussex në fund të prillit dhe është varrosur në qershor.

Hetimet thanë se 43-vjecarja ishte parë e gjallë pesë ditë më herët dhe mjeku ligjor përcaktoi vdekjen si vetëvrasje.
Bija e saj Natasha shkruante asokohe në Instagram: “Sot i dhamë lamtumirën e fundit nënës tonë prej engjelli.”

Në vitin 2016, Mandy dhe bashkëshorti i saj Nathan kishin 11 fëmijë dhe po prisnin të 12-in.

Nëna e jashtëzakonshme thoshte se lindja e fëmijëve e bënte të dëshironte më shumë. Vetëm dy vjet më parë ajo kishte lindur fëmijën e 13-të.

Në programin televiziv për të Mandy thoshte: “Nganjëherë mund të kthehet në një kaos absolut; qentë vrapojnë në shtëpi, fëmijët ndjekin qentë, të rriturit ndjekin fëmijët, të cilët po ndjekin qentë”.

“Jo të gjitha shtatzanitë e mia ishin të planifikuara por të gjithë ne ikemi mirëpritur ardhjet e reja.”

Ajo tha më tej: “Çmenduria është normale në këtë shtëpi. A do ta këmbeja këtë me një jetë të qetë? Jo”.


Duke folur për tufën e fëmijëve të saj ajo shtonte: “Më duket se ka një element me varësinë ndaj lindjes së bebeve, por shpresoj të ndaloj te 12-ta”.

(Kosova Sot Online)