Zemaj nuk merret me Inspektorët, nga Lipjani premton përkujdesje shëndetësore ndaj të burgosurve

  • E.K /
  • 19 October 2020 - 14:44
Zemaj nuk merret me Inspektorët, nga Lipjani premton përkujdesje shëndetësore ndaj të burgosurve

Ministri i Shëndetësisë Armend Zemaj i shoqëruar nga drejtori i Burgjeve të Kosovës, Nehat Thaci dhe drejtori i Shëndetësisë në Burgje, Milazim Gjoci, kanë vizituar Qendrën Korrektuese Edukative në Lipjan, për  të përcjell mesazhin e MSH-së për kujdes ndaj të gjithë qytetarëve e Kosovës.

Siç shkruan Zemaj,  përkujdesja shëndetësore në këto qendra korrektuese në këtë kohë pandemie, është mjaftë sfiduese.

“Përkujdesja shëndetësore në qendrat korrektuese, në kohë pandemie, është mjaft sfiduese. Por, duke iu falënderuar zbatimit të plotë masave për pengimin dhe luftimin e pandemisë Covid 19, nga ana e punonjësve të Shërbimit Korrektues në bashkëpunim dhe mirëkuptim të familjarëve të të burgosurve, infektimet janë shumë të vogla”, ka shkruar Zemaj.

Statusi i plotë i tij:

https://www.facebook.com/zemajarmend/posts/3502126456500876

(Kosova Sot Online)