Joe Biden e hedhë votën

  • A.P /
  • 28 tetor 2020 - 20:49
Joe Biden e hedhë votën

Kandidati demokrat për president Joe Biden dhe gruaja e tij Jill votuan sot në zgjedhjet e vitit 2020.

Kështu ata u bashkuan me amerikanët të cilët shfrytëzuan rastin për të votuar herët, dhe ka 74 milionë prej tyre.

Biden votoi në ndërtesën e zyrës shtetërore Carwell në qytetin e tij të lindjes Wilmington, Delaware, raporton Reuters.

Ai pritet të fitojë lehtësisht në Delaware dhe kanë mbetur vetëm gjashtë ditë deri në zgjedhjet e 3 nëntorit, ku kundërshtari i tij është përfaqësuesi republikan dhe presidenti aktual Donald Trump.

Trump votoi të shtunën në bibliotekën publike përballë një prej klubeve të tij të golfit në shtetin e Florida.

(Kosova Sot Online)