IHK publikon parashikimin e motit për nesër

  • E.K /
  • 31 tetor 2020 - 16:26
IHK publikon parashikimin e motit për nesër

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës ka publikuar ka publikuar parashikimin e motit për të dielën.

Sipas IHK-së, të dielën do të mbaj mot me diell dhe vranësira të shpërndara.

Temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet 3-4 gradë Celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet 16-18 gradë Celsius.

Do të fryjë erë nga veriperëndimi me shpejtësi 1-6 m/s.

(Kosova Sot Online)