Hillary dhe Bill Clinton votojnë për Joe Biden

  • E.K /
  • 03 nëntor 2020 - 19:51
 Hillary dhe Bill Clinton votojnë për Joe Biden

Hillary Clinton, ish-sekretare e Shtetit në administratën e Barack Obamas dhe e nominuara demokrate për presidente e cila humbi kundrejt Donald Trumpit më 2016, ka votuar së bashku me burrin e saj Bill Clinton për të nominuarin demokrat aktual për president Joe Biden.

Nëpërmjet Tëitter ata kanë treguar se votuan Bidenin derisa kanë bërë thirrje që të dilet në votime.

Hillary Clinton humbi zgjedhjet presidenciale më 2016 derisa tani demokratët shpresojnë se Biden do t’i shkaktojë Trumpit humbjen duke e bërë presidentin e parë që nga George H.Ë. Bush më 1992 që nuk fiton një mandat të dytë.

(Kosova Sot Online)