Ky është parashikimi i motit për sot dhe nesër

  • G.G /
  • 06 November 2020 - 07:37
Ky është parashikimi i motit për sot dhe nesër

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës ka njoftuar se në dy ditët e ardhshme mbi vendin tonë do të mbajë mot i vranët dhe me intervale me diell.

Vranësirat në pjesën jugore dhe juglindore mund të sjellin riga të dobëta shiu.t

Temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet 1-6 gradë Celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet 13-15 gradë Celsius. Do të fryjë erë nga drejtimi i veriperëndimit me shpejtësi 1-6 m/s.

(Kosova Sot Online)