Kadri Veseli sot për herë të parë para Speciales

  • G.G /
  • 10 nëntor 2020 - 07:20
Kadri Veseli sot për herë të parë para Speciales

Sot në orën 15:00 do të mbahet paraqitja e parë e ish-kreut të PDK-së, Kadri Veselit në sallën e gjyqit të Dhomave të Specializuara të Kosovës (DHSK) në Hagë.

Paraqitja e parë e Kadri Veselit do të mbahet në seancë publike.

“Gjatë paraqitjes së parë, gjykatësi i procedurës paraprake siguron që të respektohen të drejtat e të akuzuarit, ndër të cilat e drejta për përfaqësim ligjor dhe që i akuzuari të kuptojë akuzat kundër tij”, thuhet në komunikatën për media.

Dje para Speciales kanë folur edhe ish-presidenti i vendit, Hashim Thaçi dhe ish-kryeparlamentari Jakup Krasniqi.

Para Tribunalit do të deklarohet edhe shefi i grupit parlamentar të LVV-së, Rexhep Selimi.

(Kosova Sot Online)