Këto janë tri frutat më të çuditshme në botë, do mbeteni pa fjalë kur t’i shikoni

  • E.K /
  • 22 nëntor 2020 - 12:13
Këto janë tri frutat më të çuditshme në botë, do mbeteni pa fjalë kur t’i shikoni

Të lodhur nga kivi, bananet apo rrushi? Dëshironi të provoni fruta të reja këtë vit? Lexoni listën tonë të 3 frutave dhe perimeve më të çuditshme që ekzistojnë.

Red Bananas -Nëse bie erë banane dhe duket si ajo, është një banane? Jo! Bananet e kuqe kanë shumë më tepër kalium dhe vitaminë C. Shija e saj i ngjan mjedrave.

.Rambutan- Kërkoni në fjalorin malajzian dhe do të zbuloni se Rambutan do të thotë “flokë”. Nuk është e vështirë të kuptosh pse. Qëroni lëkurën e kuqe me flokë të kuq dhe do të shihni farën e bardhë që ka një shije të ngjashme me rrushin.

Durian- Nga njëra anë, ajo ka një shije të parajsës, nga ana tjetër, ka erën e f er rit. Çfarë duhet të bënit? Nëse e pranoni erën e tme rr shme, do të gjeni fruta të mrekullueshme me shije absolutisht të rrallë.

(Kosova Sot Online)