Emmanuel Macron infektohet me COVID-19

  • E.K /
  • 17 December 2020 - 10:56
Emmanuel Macron infektohet me COVID-19

Presidenti i Francës, Emmanuel Macron, ka dalë pozitiv në testin për koronavirus.

Lajmin e bëri të ditur zyrta e tij të enjten në mëngjes, shkruan Jerusalem Post.

Ndryshe, Franca është një ndër shtetet më të prekura nga pandemia në Evropë dhe në botë.

Deri më tani, atje janë regjistruar mbi 2.4 milionë të infektuar dhe rreth 60 mijë viktima.

(Kosova Sot Online)