Arben Gashi: Idealet e lirisë, pavarësisë dhe demokracisë, baza e angazhimit politik presidentit Rugova

  • E.K /
  • 21 janar 2021 - 11:35
Arben Gashi: Idealet e lirisë, pavarësisë dhe demokracisë, baza e angazhimit politik presidentit Rugova

Anëtari i Lidhjes Demokratike të Kosovës (LDK), Arben Gashi ka thënë se idealet e lirisë, pavarësisë dhe demokracisë, ishin baza e angazhimit politik të presidentit historik, Ibrahim Rugova.

Këto deklarata ai i bëri në 15 –vjetorin e vdekjes së Ibrahim Rugovës.

Postimi i plotë i tij:

Idealet e lirise pavaresise, demokracise! Ishin bazat e angazhimit politik te presidentit RUGOVA!

Zbatimi i ketyre idealeve u be mbi idete per shtetin e Kosoves: i hapur me fqinjet, i integruar ne NATO dhe ne BE, ne miqesi te perhereshme me AMERIKEN.

Keto ide:

Dje, ishin te rrezikuara.

Sot, jane stabile.

Me date 14 vendosni ju.

Lavdi presidentit!

https://www.facebook.com/ArbenGashiLDK/posts/3725780170801382

(Kosova Sot Online)