Ja si pritet të renditen partitë pas Zgjedhjeve të 14 Shkurtit

  • A.P /
  • 22 janar 2021 - 21:54
Ja si pritet të renditen partitë pas Zgjedhjeve të 14 Shkurtit

Sa i përket renditjes së partive para zgjedhjeve të 14 shkurtit.

Këto të dhëna nga hulumtimi ku kanë marrë pjesë një mijë e 50 respondentë.

Sipas të gjeturave Lëvizja Vetëvendosje aktualisht prinë me 44.2 përqind, e dyta është PDK me 20.40 përqind dhe LDK e treta me 17.35 përqind.

Këto të dhëna kanë dalë pasë pyetjes: “Ju lutem na thoni se për cilën parti do të votoni në zgjedhjet parlamentare?”.

Është AAK që ka 7.15 përqind,  kurse Nisma ka mbetur nën prag.

(Kosova Sot Online)