Ambasadori italin porosi Kurtit dhe Osmanit: Po presim formimin e Qeverisë dhe zgjedhjen e presidentit

  • 16 February 2021 - 13:02
Ambasadori italin porosi Kurtit dhe Osmanit: Po presim formimin e Qeverisë dhe zgjedhjen e presidentit

Ambasadori italian në Kosovë, Nicola Orlando ka shkruar në Twitter pas zgjedhjeve të jashtëzakonshme që e kanë radhitur të parën Lëvizjen Vetëvendosje.

Përmes një shkrimi në këtë rrjet social, Orlando ka uruar Lëvizjen Vetëvendosje dhe Vjosa Osmanin.

Ai ka thënë se po presin formimin e Qeverisë në kohë dhe zgjedhjen e presidentit.

“Populli foli! Sipas rezultateve paraprake, uroj Lëvizjen VETËVENDOSJE!, Albin Kurtin, Vjosa Osmanin dhe popullin e Kosovës për procesin e suksesshëm zgjedhor. Secili fiton kur demokracia lulëzon! Presim formimin e Qeverisë në kohë dhe zgjedhjen e Presidentit”, ka thënë ai.

(Kosova Sot Online)