Rugova tregon tri arsyet që çuan në debaklin e LDK-së

  • S.A /
  • 27 February 2021 - 08:43
Rugova tregon tri arsyet që çuan në debaklin e LDK-së

Anëtari i Këshillit të Përgjithshëm të Lidhjes Demokratike të Kosovës, Naser Rugova ka treguar tri arsyet që kanë çuar në dështimin e kësaj partie në zgjedhjet e 14 shkurtit.

LDK-ja në këto zgjedhje doli e treta duke marr 103 mijë vota, e që ishte rezultati më i dobët në histori të saj.

Ai ka thënë se dështimi i madh i LDK-së erdhi për shkak të sjelljes së lidershipit të partisë.

“Jokomunikimi i duhur me bazën, injorimi i njerëzve të caktuar dhe ngritja e disa të tjerëve pa merita, dhe injorimi i çuditshëm i mërgatës”, janë arsyet e dështimit të LDK-së, sipas Rugovës.

Madje, ai ka thënë se kryetari i ri i Lidhjes Demokratike duhet të unifikojë të gjithë brenda partisë, dhe pritet të zgjidhjet në Kuvendin zgjedhor të paraparë për 14 mars.

Për humbjen e partisë ka thënë se elektorati godet shumë, pasi falë dy apo tre herë.

“Këtë herë e ka goditur mirë lidershipin e LDK-së”, ka thënë ai.

(Kosova Sot Online )