Vdes avokati i njohur kosovar

  • E.K /
  • 01 mars 2021 - 09:54
Vdes avokati i njohur kosovar

Ka vdekur njëri nga avokatët më të njohur në regjionin e Mitrovicës, Zeqir Maxhuni.

I ndjeri ishte pjesë edhe Odës së Avokatëve të Kosovës, dega në Mitrovicë, raportojnë mediat lokale.

Lajmin për vdekjen e tij, përmes një postimi në Facebook e ka dhënë udhëheqësi i OAK në Mitrovicë, avokati Vehbi Beqiri.

Postimi i plotë nga Beqiri:

Me pikellim morem lajmin per vdekjen e shokut, kolegut tone av. Zeqir Maxhuni! I ndjeri ishte ndere avokatet e njohur ne regjionin tone.  Familjes, shokeve dhe kolegeve i shprehim ngushellime ne emer te Deges se OAK- Mitrovice!

I perjetshem kujtimi per te ndjerin!

(Kosova Sot Online)