I infektuari me Covid-19 del në një lokal në Mitrovicë, kapet nga Policia

  • A.P /
  • 07 mars 2021 - 10:39
I infektuari me Covid-19 del në një lokal në Mitrovicë, kapet nga Policia

Gjatë kontrollit të lokaleve lidhur me zbatimin e masave anti-Covid, Policia ka hasur në një person të infektuar me koronavirus.

Rasti ka ndodhur mbrëmjen e së shtunës në rrugën “Knjaz Millosh” në Mitrovicë të Veriut, ka bërë të ditur Policia në raportin 24 orësh.

“Rr. Knjaz Millosh, Mitrovicë 06.03.2021-20:15. Gjatë kontrollit të lokaleve lidhur me zbatimin e urdhrit operativ gatishmëria dhe reagimi për corona virusin covid 19  patrulla policore ka hasur të  dyshuarin  mashkull kosovar, i cili ishte pozitiv  me corona virus, të cilit iu ishte caktuar masa vetë izolimit”, është bërë e ditur në raportin e Policisë.

(Kosova Sot Online)