Parashikimi i motit për sot në Kosovë

  • E.K /
  • 08 mars 2021 - 08:37
Parashikimi i motit për sot në Kosovë

Prishtina Weather ka publikuar motin për sot dhe ditët e ardhshme.

Sipas parashikimit të PW, sot pasdite do të ketë mot me vranësia e vende vende mund të ketë riga lokale shiu.

8.03 – Pas mëngjesit me ngrica, ditën më butë kryesisht me diell. Pasdite dhe në mbrëmje vransirat shtohen, e vende-vende mund të ketë edhe riga lokale shiu.

9.03 – Më ftohtë, kryesisht vranët me reshje shiu kohëpaskohe, e orëve të mëngjesit dhe mbrëmjes me borë.

10.03 – Ftohtë, kryesisht vranët dhe me reshje bore, të cilat gjatë ditës në vise më të ulëta shndërrohen edhe me reshje shiu. Vende-vende reshjet e borës do të jenë me intenzitet mesatar, që mund të formojnë edhe shtresë bore.

11.03 – Kryesisht me kthjellime dhe diell. Në mëngjes shumë ftohtë dhe me ngrica.

12.03 – Kthjellime dhe vransira kalimtare. Në mëngjes më ftohtë me ngrica, ditën më butë.

(Kosova Sot Online)